• دعوت سرپرست وزارت صمت از سرمایه گذاران برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام/ ضرورت استفاده از بخش خصوصی توانمند در راه اندازی طرح ها

   دعوت سرپرست وزارت صمت از سرمایه گذاران برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام/ ضرورت استفاده از بخش خصوصی توانمند در راه اندازی طرح ها

   دعوت سرپرست وزارت صمت از سرمایه گذاران برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام/ ضرورت استفاده از بخش خصوصی توانمند در راه اندازی طرح ها

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از بخش خصوصی دعوت کرد تا در طرح‌های نیمه تمام حوزه معدن سرمایه گذاری کند و از ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام در حوزه صنعت و معدن خبر داد.

   به گزارش شاتا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسین مدرس خیابانی با اشاره به ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد در حوزه صنعت، گفت: از این میزان ۳ هزار و ۸۰۰ طرح بالای ۸۰ درصد تکمیل شده است.

   وی افزود: همان گونه که در پویش تولید و تداوم امید اعلام شد ۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی تا قبل از شهریور ۱۴۰۰ هر هفته به بهره برداری می‌رسد.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این طرح‌ها با سرمایه گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان می‌تواند برای ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کند.

   مدرس خیابانی افزود: باید از ظرفیت بخش خصوصی برای راه اندازی طرح‌هایی که دولت قادر به تکمیل آن‌ها نیست استفاده شود.

   وی گفت: بخش خصوصی توانمندی داریم که سال گذشته ۴۲ میلیارد دلار صادرات داشت و ۴۳ میلیارد دلار هم کالا‌های اساسی و مواد اولیه به کشور وارد کرد.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بدین ترتیب بخش خصوصی ما قدرت آن را دارد که با مشارکت و با واگذاری طرح‌ها به آن‌ها این طرح‌ها را راه اندازی کند و به بهره برداری برساند.

   مدرس خیابانی گفت: حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ معدن در کشور داریم که از این تعداد ۴ هزار و ۴۰۰ معدن غیر فعال است و می‌توانیم با اختیاراتی که شورای عالی معادن به شورای معادن استان‌ها داده است بخشی از این معادن را فعال کنیم.
   وی افزود: با فعال سازی این معادن و دیگر طرح‌های نیمه تمام در حوزه صنعت می‌توانیم با اشتغالزایی تأثیر آن را در زندگی روزمره مردم ببینیم.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فشار حداکثری تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا گفت: برغم عجز و ناتوانی بسیاری از کشور‌ها، در جمهوری اسلامی ایران از توسعه کشور غفلت نشده است و هر هفته شاهد بهره برداری از طرح‌های صنعتی هستیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: