• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان :

   صادرات همدان ۳۰ میلیون و ۷۴ هزار دلار ارزآوری داشت

   صادرات همدان ۳۰ میلیون و ۷۴ هزار دلار ارزآوری داشت

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: صادرات فصل بهار از گمرک استان به ۱۶۶ هزار و ۲۲۴ تُن رسید که ۳۰ میلیون و ۷۴ هزار دلار برای استان ارزآوری داشت.

   به گزارش شاتا، حمیدرضا متین با بیان این مطلب، افزود: در سه ماهه نخست سال جاری صادرات در بخش پتروشیمی و مواد شیمیایی ۱۴ میلیون و ۷۵۳ هزار دلار بوده است که سهم ۴۹ درصد از صادرات استان را دارد.

   وی خاطرنشان کرد: وازلین غیربهداشتی و بهداشتی با ۳۹۰ هزار دلار از اقلام مهم این بخش به کشورهای مختلف صادر شده است.

   متین به سهم ۲۲ درصدی صنعت در سبد صادراتی استان اشاره کرد و افزود: صادرات این بخش ۶ میلیون و ۷۰۷ هزار دلار و وزن ۱۰۷ هزار و ۲۴۰ تن بوده که کلینگر خاکستری مهمترین این کالاها به شمار می رود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان ادامه داد: موتور کولر آبی، شیرخشک صنعتی و سیمان سفید از دیگر اقلام عمده محصولات صادراتی صنعتی هستند.

   متین افزود: صادرات در بخش معدن یک میلیون و ۵۴۸ هزار دلار است که سهم ۵/۵ درصدی از میزان صادرات استان را به خود اختصاص داده است و فرو سیلیس با صادرات یک میلیون و ۵۴۴ هزار دلار سومین کالا عمده صادراتی استان محسوب می شود.

   وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی استان با صادرات هفت میلیون و ۶۵ هزار دلار سهم ۵/۲۳ درصدی در سبد صادراتی استان دارد، گفت: این دسته شامل ۱۲ قلم محصول است که مهمترین آن کشمش تیزابی و انگوری است.

   متین یادآوری کرد: واردات کالا از گمرک همدان نیز در این مدت چهار میلیون و ۲۹۰ هزار دلار به وزن ۹۸۴ تن بود که از این میزان ۳۴ درصد کالای مصرفی، ۴۲ درصد کالای واسطه ای و ۲۴ درصد مربوط به خطوط تولید است.

   وی اظهار داشت: در مجموع ۵۸ قلم کالا در سه ماهه ابتدای سال جاری از گمرک استان همدان به ۲۳ کشور جهان صادر شده است.

   تراز تجاری استان نیز با بیش از ۲۵ میلیون و ۷۸۴ هزار دلار مثبت اعلام شد و حجم مبادلات تجاری همدان در بهار امسال بیش از ۳۴ میلیون ۳۶۴ هزار دلار بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: