• رییس سازمان صمت همدان اعلام کرد:

   حبوبات بسته‌بندی همدان روی ترازوی بازرسی

   حبوبات بسته‌بندی همدان روی ترازوی بازرسی

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با افزایش نرخ حبوبات، برخی برندهای کشوری محصولات بسته‌بندی شده را با قیمت‌های نامتعارفی در فروشگاه‌های این استان عرضه می‌کنند که نظارت و بازرسی از این دسته اقلام مصرفی تشدید شده ‌است.

   به گزارش شاتا، حمیدرضا متین با بیان این مطلب، افزود: قیمت درج شده روی برخی از محصولات بسته بندی به ویژه حبوبات با وزن و قیمت واقعی فاصله بسیاری دارد که طبق قانون این شرکتهای متخلف به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان معرفی و سپس برای رسیدگی مراجع قضایی به استان مربوطه ارجاع شدند.

   وی اضافه کرد: طبق قانون صنایع بسته بندی، موظف به قیمت گذاری بر اساس تعرفه ابلاغ شده از سوی دایره قیمت گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان محل فعالیت خود هستند و که بازرسی های ما از فروشگاه های زنجیره ای استان نشان می دهد این قانون به درستی اجرا نمی‌شود.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش نرخ حبوبات در کشور گفت: برخی از برندهای مطرح محصولات خود را با قیمتهای غیرواقعی به بازار عرضه می‌کنند که غیر منطقی و بی رحمانه است.

   متین خاطر نشان کرد: به دلیل کاهش واردات حبوبات و اتمام ذخیره های موجود، قیمت این اقلام افزایش یافت که با آغاز فصل برداشت محصولات کشاورزی در مناطق مختلف امیدواریم بازار حبوبات هم به آرامش برسد.

   به گفته وی علاوه بر اقلام بسته بندی، حبوبات فله ای نیز از دید بازرسان مغفول نمانده و واحدهای صنفی گران‌فروش و کم‌فروش در سراسر استان به تعزیرات معرفی می شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: