• رئیس سازمان صمت استان قم اعلام کرد:

   پیش بینی صادرات ۲۵۰ میلیون دلاری از استان قم به کشورهای همسایه

   پیش بینی صادرات ۲۵۰ میلیون دلاری از استان قم به کشورهای همسایه

   رئیس سازمان صمت استان قم از پیش بینی ۲۵۰ میلیون دلاری صادرات از این استان به کشورهای همسایه خبر داد.

   به گزارش شاتا، محمود سیجانی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم با ذکر این مطلب که سال گذشته هدف سازمان احیای واحدهای راکد بود و امسال نیز چنین طرحی را در مسیر رفع موانع تولید در دست اقدام داریم، گفت: ۲۲۵ واحد در قم وجود دارد و باید طبق مصوبات، برای احیای ده درصد آن اقدامات لازم را اتخاذ کنیم، دراین‌باره با ارزیابی دقیق، امسال ۲۵ واحد راکد دوباره احیا می‌شود.

   وی ابراز کرد: در سال جاری برگزاری دومین نمایشگاه ساخت داخل را در دست اقدام داریم، این نمایشگاه در سال گذشته با تلاش دستگاه‌های دولتی و واحدهای تولیدی و بخش خصوصی برگزار و با استقبال زیادی مواجه شد.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در سال جاری با توجه به زیرساخت‌های فراهم‌شده، ۱۵ محصول وارداتی به ارزش ۶۷ میلیون دلار در قم داخلی سازی می‌شود.

   سیجانی بیان کرد: در بازدید سرپرست وزارتخانه برخی از قطعات شرکت‌های بزرگ در سال گذشته داخلی سازی شده است و امسال دو کالای مهم در رابطه با قطعات هواپیمایی در شهرک صنعتی شکوهیه و ساحت اتوبوس فرودگاهی نیز در دست اقدام است.

   وی تصریح کرد: همچنین امسال صادرات ۲۵۰ میلیون دلاری به وزن ۳۵۰ هزار تن به ۱۵ کشور همسایه از قم پیش‌بینی‌شده است، ضمن اینکه در سه ماه اول امسال ۳۱ میلیون دلار صادرات انجام شد و با توجه به ۸۰ درصد بازگشایی مرزی و برگشت وضعیت معاملات به حالت قبل، امیدواریم این میزان صادرات تحقق پیدا کند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با تأکید بر اینکه امسال چهار پذیرش و اعزام هیئت‌های بازرگانی بین‌المللی در توسعه تعاملات پیش‌بینی شد که با شرایط کرونا فعلاً امکان ندارد، گفت: زیرساخت‌های تجاری نمایشگاه بین‌المللی در دست اجراست و قول مساعدی در مورد راه دسترسی ارائه‌شده که امیدواریم فاز اول نمایشگاه تا مهرماه آغاز شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: