• تجهیز منابع مالی جدید برای تکمیل طرح‌های صادراتی به پشتوانه صندوق ضمانت صادرات ایران

   تجهیز منابع مالی جدید برای تکمیل طرح‌های صادراتی به پشتوانه صندوق ضمانت صادرات ایران

   تجهیز منابع مالی جدید برای تکمیل طرح‌های صادراتی به پشتوانه صندوق ضمانت صادرات ایران

   توافق نامه چند جانبه ای فی مابین صندوق ضمانت صادرات ایران، بانک توسعه صادرات ایران و گروه ارزش آفرینان پاسارگاد (وابسته به بانک پاسارگاد)، با هدف تامین منابع ارزی جدیدی تا سقف پنجاه میلیون یورو برای تکمیل طرح‌های توسعه صادرات محور امضا شد.

   به گزارش شاتا به نقل از ایلنا، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اهمیت درآمدهای ارزی صادرات در شرایط تحریم، از اهتمام این صندوق برای گسترش ظرفیت صادراتی کشور از طریق کمک به تکمیل هر چه سریعتر طرح‌های صادراتی با اولویت خبر داد.

   بهرامی افزود، صندوق امیدوار است در چارچوب این تفاهم نامه و با کمک سیستم بانکی داخلی، بخشی از منابع مالی در اختیار شعب بانکهای ایرانی در خارج از کشور به پروژه های صادراتی تزریق گردد.

   وی در ادامه گفت : این کنسرسیوم در گام‌های بعدی، تجهیز منابع مالی به طرح‌های خدمات فنی و مهندسی در کشورهای هدف خصوصا پانزده کشور همسایه را نیز هدفگذاری نموده است.

   بهرامی عنوان داشت: چنین برنامه ریزی شده تا بانک توسعه صادرات در نقش بانک عامل، صندوق ضمانت صادرات به عنوان ضامن بازگشت تسهیلات با کمک شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد، در سه ماه آتی تا سقف 50 میلیون یورو منابع جدید برای این منظور تجهیز نمایند. البته مشارکت بانک‌های دیگر و خصوصا صندوق توسعه ملی، ظرفیت‌های بیشتری برای نیل به این هدف در اختیار خواهد گذاشت که تشکیل کنسرسیوم های تامین مالی صادرات را ارتقا خواهد بخشید

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: