• سه برنامه اجرایی برای بهره وری سرمایه در صنعت کشور/ رشد مطلوب تولید لوازم خانگی در ۴ ماهه سال 99

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت در هفته نهم پویش ملی "تولید، تداوم امید" اعلام کرد:

   سه برنامه اجرایی برای بهره وری سرمایه در صنعت کشور/ رشد مطلوب تولید لوازم خانگی در ۴ ماهه سال 99

   سه برنامه اجرایی برای بهره وری سرمایه در صنعت کشور/ رشد مطلوب تولید لوازم خانگی در ۴ ماهه سال 99

   سعید زرندی در نهمین هفته از پویش ملی "تولید، تداوم امید" در آیین گشایش خط تولید کیسه های زیست تجزیه پذیر در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز گفت: اقدام اول برای بهره وری سرمایه احیا واحدهای تعطیل و راکد است که از ابتدای سال بیش از ۴۳۰ واحد تعطیل به چرخه کار برگشته اند.

   به گزارش شاتا، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: موضوع بهره وری سرمایه یکی از مهمترین موضوعات کشور است که برای آن سه اقدام را آغاز کرده ایم.

   وی گفت: چرا یک سرمایه گذار باید از صفر شروع به کار کند در حالی که تعداد زیادی واحد تعطیل و یا نیمه تمام داریم.

   زرندی افزود : اقدام دوم، تکمیل واحدهای نیمه تمام است بطوری که در حال حاضر ۱۳ هزار واحد بالای ۶۰‌درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد .

   معاون طرح و برنامه گفت: تا پایان سال ۲۰۰ طرح مهم و ملی با عنوان پویش ملی "تولید، تداوم امید" شکل گرفته است و با توجه به شرایط تحریمی کشور، روند خوبی در پیشبرد طرح های گشایشی در کشور طی شده است.

   معاون طرح و برنامه گفت: اقدام سوم در بهروری سرمایه، افزایش ظرفیت تولید است.

   وی افزود: تعداد زیادی واحد زیر ۵۰ درصد فعالیت می کنند که برای ۱۴ صنعت برنامه ریزی کرده ایم، ظرفیت تولید آنها را افزایش دهیم.

   زرندی با اشاره به اینکه باید در مجموعه کشور به سمت کالای ایرانی حرکت کنیم، گفت: در زمان حاضر ۲ هزار و۵۰۰ ردیف کالای وارداتی مجوز تولید داخلی دریافت کرده اند.

   معاون وزیر صمت بیان داشت : بخش عمده تولیدات لوازم خانگی در گذشته دست خارجی‌ها بود و امروز در آمارها می بینیم رشد فزاینده‌ای برای تامین نیاز داخلی داریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: