• هدفگذاری برای فعالسازی 1500 واحد راکد در سال 99/ افزایش تولید 3 قلم اصلی لوازم خانگی در 4 ماهه امسال

   معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه مراسم روز ملی حمایت از صنایع کوچک اعلام کرد:

   هدفگذاری برای فعالسازی 1500 واحد راکد در سال 99/ افزایش تولید 3 قلم اصلی لوازم خانگی در 4 ماهه امسال

   هدفگذاری برای فعالسازی 1500 واحد راکد در سال 99/ افزایش تولید 3 قلم اصلی لوازم خانگی در 4 ماهه امسال

   معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه همایش روز ملی حمایت از صنایع کوچک از افزایش تولید 3 قلم اصلی لوازم خانگی (یخچال فریزر، تلویزیون و ماشین لباسشویی) در 4 ماهه امسال خبر داد.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی افزود: موضوعات مرتبط با صنایع کوچک و متوسط توسط سازمان توسعه ای و تخصصی زیرمجموعه وزارت صمت یعنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران دنبال می شود.

   وی با اعلام اینکه حدود 95 درصد از بنگاه های ما صنایع کوچک و متوسط هستند، تصریح کرد: 27 درصد از ارش افزوده بخش صنعت به صورت مستقیم و حدود 40 درصد از این ارزش افزوده به صورت غیرمستقیم مربوط به صنایع کوچک و متوسط است.

   احیای 468 بنگاه مستقر در شهرکهای صنعتی از ابتدای امسال

   معاون امور صنایع وزارت صمت با بیان اینکه این وزارتخانه در حوزه صنایع کوچک و متوسط(SME) چندین پروژه تعریف کرده است، گفت: احیای واحدهای راکد مهمترین موضوع در این خصوص است که از حدود 9 هزار بنگاه راکد مستقر در شهرکهای صنعتی برای فعالسازی 1500 واحد در سال 1399 هدفگذاری شده است و طبق آخرین آمار 468 واحد از این واحدها به مدار تولید بوده است.

   صادقی نیارکی موضوع تامین مواد اولیه(داخلی و وارداتی) به عنوان رکن اصلی فعالیت SMEها را دومین هدف وزارت صمت دانست و اضافه کرد: ساماندهی زنجیره فولاد و پتروشیمی توسط این وزارتخانه دنبال می شود.

   وی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر بنگاه های کوچک و متوسط مشکل تقاضا ندارند، تصریح کرد: کالاها به خوبی تولید و در بازار عرضه می شود.

   معاون امور صنایع وزارت صمت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص سهمیه مواد اولیه ورق، بیان کرد: ظرفیت تولید ورق حدود 8.5 میلیون تن است، اما پروانه های صادره در سال‌های گذشته بیش از این عدد است و به همین دلیل با یک مدل توسط معاونت امور معادن بر اساس میانگین متوسط خرید و تولید بنگاه ها(برای سال 97 و 98) برای عدالت در توزیع سهمیه ها تعیین می شود.

   افزایش تولید 3 قلم اصلی لوازم خانگی در 4 ماهه امسال

   صادقی نیارکی در خصوص حوزه لوازم خانگی، نیز گفت: افزایش تولید در یخچال فریزر، تلویزیون و ماشین لباسشویی (سه قلم اصلی مورد نیاز مردم) افزایش تولید در 4 ماهه امسال داشته ایم.

   وی با اعلام اینکه بیش از 65 درصد از لوازم خانگی بزرگ کشور اکنون ساخت داخل شده است، افزود: در برخی اقلام مانند کولر آبی حتی تا 100 درصد ساخت داخل شده است، در حوزه ساخت داخل لوازم خانگی نیز برنامه داریم و موضوع قطعه سازی حرفه ای داخلی را در برنامه داریم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: