• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خبر داد :

   انجام بیش از 4 هزار ثبت سفارش در گیلان

   انجام بیش از 4 هزار ثبت سفارش در گیلان

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: رشد 45 درصدی صادرات در نیمه اول امسال، ماحصل تلاش بخش خصوصی و حمایت همکاران با تسریع در روند قانونی می باشد.

   به گزارش شاتا، فرهاد دلق پوش افزود : در قالب کارگروه پایش کارت بازرگانی و کمیته اقدام ارزی؛ روند امور تجاری استان رصد میشود و کارت بازرگانی ۴۸ مورد که به تعهد خود عمل نکرده بودند و تعداد ۳۱ مورد دیگر که تا ۳۰ درصد به تعهداتشان عمل کرده بودند به حالت تعلیق درآمدند.

   فرهاد دلق پوش با بیان اینکه در ۵ ماه نخست امسال ۴هزار و ۴۵۷ ثبت سفارش در گیلان داشتیم تصریح کرد: رتبه یازدهم ثبت‌سفارش کالا و ماشین آلات در کشورهستیم و پاسخگویی به ثبت سفارش در گیلان به طور متوسط 4 روز می باشد که نسبت به میانگین کشوری بسیار مطلوب است .

   وی سرعت عمل در پاسخگویی به ثبت سفارشات را یکی از عوامل توسعه صادرات گیلان دانست و افزود: ضروری است کلیه فعالان عرصه تجاری در سامانه اعتبارسنجی ثبت نام نمایند و پس از احراز صلاحیت می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و این استعلامات به صورت سیستمی و برخط انجام می شود.

   دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به صدور مجوز تشکیل و احداث پایانه صادراتی کشاورزی در سال ۹۹ اشاره نمود و گفت: با توجه به مجوز صادره و هماهنگی صورت گرفته سرمایه گذار هم آماده میباشد و مراحل اختصاص زمین برای این پایانه در حال پیگیری می باشد.

   رییس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه گیلان به عنوان یک استان پایلوت محصولات کشاورزی است ادامه داد: تشکیل میزهای کالایی یکی از اهداف دیگری است که در راستای پیشبرد اهداف صادراتی و توانمند سازی محصولات استراتژیک استان نظیر؛ زیتون و بادام و چای پیگیر آن هستیم که قطعاً به تثبیت و تقویت این تولیدات در گیلان کمک می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: