• توسعه ۲.۵ میلیارد تنی اکتشافات معدنی در کرمان

   توسعه ۲.۵ میلیارد تنی اکتشافات معدنی در کرمان

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: با انجام اکتشافات در قالب پهنه های معدنی و اکتشافات تکمیلی واحدهای معدنی، افزایش ۲.۵ میلیارد تنی ذخایر قطعی در حوزه مس و سنگ آهن در استان محقق شده و ذخایر ما را از ۵.۸ میلیارد تن به هشت میلیارد تن افزایش داده است.

   به گزارش شاتا، مهدی حسینی‌نژاد افزود: استان کرمان در سال های گذشته برنامه توسعه اکتشافات معدنی را در قالب پهنه ها به عنوان اقدامی مطلوب آغاز کرد و در این راستا ۲۵ پهنه را تعریف کردیم که ۲۸ هزار کیلومتر از مساحت استان را شامل می شد.

   وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با توجه ویژه به رفع چالش‌های حوزه صنایع و معادن زمینه کاهش وابستگی به خارج از کشور و جایگزینی مواد معدنی از جمله زغال‌سنگ به‌جای نفت را فراهم می‌کند که این امر با تکمیل زنجیره ارزش افزوده و جهش تولید می‌تواند به توسعه یافتگی کشور و استان پهناور کرمان ختم شود.

   وی با بیان اینکه معادن اسفندقه و زغال سنگ با وجود برنامه‌ریزی هنوز صنایع فرآوری ندارند عنوان کرد: یکی از محورها و برنامه‌ریزی دولت در سال جهش تولید توسعه صنایع فراوری در کرمان به عنوان بهشت معادن ایران است و در این راستا توسعه معادن زغال‌سنگ کرمان نیز پیگیری می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: