• انجام بیش از ۴۵۰ مورد گشت مشترک بازرسی و نظارت در ایلام

   انجام بیش از ۴۵۰ مورد گشت مشترک بازرسی و نظارت در ایلام

   معاون بازرسی سازمان صمت ایلام از انجام ۴۵۶ مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی، غیر صنفی و بنگاه های اقتصادی در سطح استان طی هفت ماه گذشته خبر داد.

   به گزارش شاتا، «عزت‌اله عبدخانی» بیان کرد: این گشت‌های مشترک در راستای هم افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت کارشناسی سایر دستگاه‌های اجرایی استان و در قالب طرح‌های مختلف انجام گرفته است.

   وی هدف از برگزاری این ‌گشت‌ها را پیشگیری بهنگام و برخورد با تخلفات احتمالی اقتصادی عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام حسب وظیفه ذاتی خود با برقراری تعامل با سایردستگاه‌ها و اتحادیه‌های صنفی ذیربط از ابتدای امسال تاکنون اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی در سطح استان نموده است.

   معاون بازرسی سازمان صمت ایلام افزود: در این مدت تعداد ۱۷۷۹مورد پرونده تخلف اعم از گران‌فروشی، کم فروشی، احتکار و اخفاء کالا، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، عدم ارائه فاکتور و عرضه، نگهداری و عرضه کالاهای قاچاق، عرضه خارج از شبکه و... تشکیل شده است.

   عبدخانی ارزش ریالی این تعداد پرونده را بالغ بر ۱۰۲ میلیارد و ۴۶۶ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: در این گشت‌های مشترک دستگاه‌های اجرایی از جمله دادستانی، ادارات کل تعزیرات حکومتی، استاندارد، غله، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی، دخانیات، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان‌، نیروی انتظامی، دادگستری، دامپزشکی، جهاد کشاورزی، فرمانداری‌ها با سازمان صمت استان همکاری داشته‌اند.

   وی ادامه داد: در گشت‌های مشترک بازرسی کالاهای اساسی و ضروری از قبیل آرد و نان، مواد غذایی، پوشاک، کیف و کفش، تجهیزات پزشکی و دارو، ماسک و محلول ضدعفونی،گاز مایع، لاستیک روغن و لوازم یدکی خودرو، میوه و تره‌بار، مواد اولیه پتروشیمی، دارو و نهاده‌های دامی، دخانیات، سموم و کود کشاورزی، طلا و جواهر، گوشت و فرآورده‌های لبنی، تخم مرغ مورد بازرسی و نظارت قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده تخلف، تشکیل پرونده و سپس جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: