1400/08/03  
 
سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۲۲:۳۲ ۳۵۹
چچ
کاهش قیمت و ارتقای سطح کیفی برنج

کاهش قیمت و ارتقای سطح کیفی برنج

کاهش قیمت و ارتقای سطح کیفی برنج

به گزارش روز چهارشنبه شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا ) ،"جمیل علیزاده شایق " در گفت وگویی اظهار کرد: هر ساله در فصل برداشت قیمت برنج کاهش می‎یابد و امسال نیز بنا به رسم هر ساله این اتفاق افتاده و اکنون مرغوب‎ترین نوع برنج تولیدی مازندران با قیمت 3300 تا 3500 تومان در کیلو با ناخالصی صفر درصد به بازار عرضه می‎شود.

وی گرانی‎هایی که بعضا از گوشه و کنار شنیده می‎شود را نشات گرفته از فعالیت دلالان دانست و تاکید کرد: این افزایش قیمت‎ها فقط منحصر به تهران بوده و در باقی شهرهای کشور دیده نشده است.

شایق اضافه کرد: آنچه عمده و خرده‎فروشان در تهران به عنوان دلیل گرانی برنج عنوان می‎کنند اجرای قانون هدفمند کردن یارانه-ها و تاثیر آن بر قیمت تولید این محصول است در حالی که اجرای این قانون بر قیمت برنج هیچ تاثیری نداشته و این تنها یک بهانه است.

دبیر انجمن برنج خاطرنشان کرد: هم‎اکنون در فصل برداشت برنج قرار داریم و به تبع آن قیمت‎ها با افت مواجه شده است.

وی متذکر شد: قیمت کیفی‎ترین برنج به 3500 تومان نمی‎رسد و این نوع محصول به صورت صد در صد خالص و با درصد شکستگی دو یا سه درصد به فروش می‎رسد.

شایق توضیح داد: همین برنج وقتی از طریق واسطه‎ها به تهران می‎رسد علاوه بر افزایش نامعقول قیمت آن، درصد ناخالصی آن هم افزایش می‎یابد.

وی تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با فعالیت این دلالان و جلوگیری از سودجویی آنها طرح‎هایی اندیشیده که به زودی بازار را به تعادل خواهد رساند.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.5937013626099
Query time: 2.8738373120626