1400/08/03  
 
سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۲۲:۳۲ ۳۸۸
چچ
تشدید برخورد با عدم صدور فاکتور

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف خبر داد:

تشدید برخورد با عدم صدور فاکتور

تشدید برخورد با عدم صدور فاکتور

به گزارش روز چهارشنبه شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا )، " رضا کرمی در گفت وگویی اظهار داشت:در حال حاضر بیشترین تخلف حول محور عدم صدور فاکتور و تخطی در مالیات بر ارزش افزوده است و کمتر گزارشی مبنی بر کم فروشی و یا گران فروشی دریافت می شود.

وی تصریح کرد: اجرای طرح های نظارتی بر بازار و فعالیت اصناف ضروری است اما با فضای رقابتی ایجادشده بین این قشر، نظارت و بازرسی به شکل غیرمستقیم صورت می‎گیرد.

کرمی با تاکید براینکه تخلفات مربوط به کمیت و کیفیت کالا کاهش یافته و گزارش های دریافتی در این رابطه به حداقل رسیده است، خاطرنشان کرد: تنها سه تا پنج درصد گزارش‎های واصله مربوط به کمیت و کیفیت کالاست چرا که در فضای رقابتی ایجادشده واحدهای صنفی دیگر قادر به عرضه محصول با کیفیت نامناسب و قیمت بالا نیستند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف با بیان این مطلب که حدود 90 تا 95 درصد تخلفات موجود مربوط به عدم ارائه فاکتور و یا عدم نصب قیمت بر روی کالا است، اظهار داشت: بازرسان ناظر با مشاهده هرگونه تخلف، فرد خاطی را در محل جریمه خواهند کرد.

وی افزود: تکرار تخلف و گرانفروشی همراه با افزایش و سنگین‎ترشدن جریمه نسبت به دفعه قبل خواهد بود و در صورت تکرار پس از سه بار جریمه شدن، واحد صنفی خاطی پلمب خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.0251760482788
Query time: 4.175333182017