1400/08/03  
 
سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۲۲:۳۲ ۳۴۹
چچ
برآورد 600 میلیون دلاری صادرات فرش دستباف

رئیس اتحادیه فرش دستباف :

برآورد 600 میلیون دلاری صادرات فرش دستباف

برآورد 600 میلیون دلاری صادرات فرش دستبافبه گزارش شاتا ،‌رئیس اتحادیه فرش دستباف  با اشاره به این مطلب گفت: سعی و تلاش بر این است تا این میزان صادرات فرش در سال جاری تحقق پیدا کرده تا ضمن تقویت این بخش از صنعت کشور، صادرات غیرنفتی نیز گسترش پیدا کند.
اکبر هریسچیان افزود: در حال حاضر امارات متحده عربی بزرگ‎ترین بازار هدف صادرات فرش دستباف ایرانی است که با پیشی گرفتن از سوئیس و آلمان در رتبه اول قرار دارد.
وی ادامه داد: تولیدکنندگان و تجارموفق در صنعت فرش دستباف، علاوه بر داشتن نام تجاری و کیفیت خوب، دارای طرح‎ها و نقش های منحصر به فرد و مورد پسند بازار هدف خود هستند.
هریسچیان افزود: با توجه به این مهم لازم است از این شایستگی محوری خود در فضای رقابتی موجود محافظت کنند.
وی با بیان این مطلب که مرکز ملی فرش ایران، پروژه بهره‎گیری از زیرساخت مالکیت معنوی برای فرش دستباف را در دستور کار داده است، تصریح کرد: این اقدام در راستای محفوظ ماندن حق مالکیت معنوی برای طراحان و نقاشان و نیز تولیدکنندگان فرش انجام شده است.
به گفته وی، ثبت مالکیت معنوی موجب تثبیت جایگاه فرش ایرانی در بازارهای بین‎المللی خواهد شد.
هریسچیان افزود: در ثبت مالکیت معنوی فرش دستباف ایرانی، تلاش شده تا ضمن بهره‎گیری از ظرفیت‎های قانونی داخلی و مفاد کنوانسیون‎های بین‎المللی، سازوکاری برای ثبت مالکیت معنوی طرح و نقش به نام خالق آن ایجاد شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6670707066854
Query time: 1.8998228708903