1400/08/03  
 
شنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۰ ۲۲:۳۹ ۱۸۴
چچ
تحقق 200 درصدی صادرات صنعتی معدنی

اختصاصی/معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

تحقق 200 درصدی صادرات صنعتی معدنی

تحقق 200 درصدی صادرات صنعتی معدنی

 
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران ، سید مجید هدایت در مراسم اختتامیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران گفت: سهم صنعت و معدن در تولید ناخالص داخلی را  بالغ بر 102 درصد، در بخش سرمایه‌گذاری 8 درصد و در صادرات تحقق دویست درصدی داشته است.
وی با اشاره به بازدید روزانه بیست هزار نفر از نمایشگاه صنعت تهران، برنامه‌های اصلی نمایشگاه را همچون برگزاری نشست مشترک صنعت و دانشگاه بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: امضاء تفاهمنامه مشترک در قالب هشت قرارداد در حوزه‌های مختلف با دانشگاههای کشور به مبلغ 5/68 میلیارد تومان می‌تواند نیازهای صنعتگران را مشخص و آنها را به سوی بازارهای صادراتی سوق دهد.
معاون  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برابر آمار ها، در حوزه رقابت‌پذیری، توانستیم ارتقای 7  پله ای را در شاخص رقابت پذیری جهانی از آن خود کنیم .

هدایت تبیین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی توسط کارشناسان سرمایه‌گذاری از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نیز سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای فنی اقتصادی و نیز رسیدگی به مسایل و مشکلات صنعتگران را در طول برگزاری نمایشگاه از ویژگی‌های برگزاری این دوره از نمایشگاه عنوان کرد.
وی با اشاره به رشد 21 درصدی فضای اختصاص یافته به صنایع در نمایشگاه امسال افزود: این نمایشگاه از 14 مهرماه با حضور  590 شرکت‌کننده داخلی و 257 شرکت خارجی از 13 کشور دنیا در فضایی شاداب، آخرین دستاوردهای صنعتی خود را به نمایش گذاشت.
لازم به ذکر است: در مراسم اختتامیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تهران، 12 شرکت ایرانی و سه شرکت خارجی و یک کشور به عنوان برترین‌ها انتخاب شدند و از سوی رحیمی، معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس شدند.
همچنین کلیه شرکت‌های منتخب از منظر محتوا، دستاورد و غرفه‌آرایی توسط سازمان مدیریت صنعتی ارزیابی شدند.


 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6310574213664
Query time: 1.9340748786926