1400/07/25  
 
دوشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۰ ۲۲:۳۹ ۲۲۴
چچ
قیمت تخم مرغ شکسته می شود

اختصاصی/مدیر عامل اتحادیه مصرف محلی تهران گفت:

قیمت تخم مرغ شکسته می شود

قیمت تخم مرغ شکسته می شود


ابراهیم طلایی روزسه شنبه در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) اظهار داشت:طی ماه های اخیر بدلیل مشکلاتی که برای تولید کنندگان تخم مرغ در سطح کشور بوجود آمد ،شاهد کمبود این کالا در بازار و بعضا سودجویی برخی افراد سودجو و رشد غیر منطقی قیمت تخم مرغ در سطح بازار بودیم که با دخالت به موقع مسئولان وزارت صنعت ،معدن و تجارت  قیمتها به سطح تعادل نزدیک شد.
وی با اشاره به کاهش 30 در صدی قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر ، توزیع گسترده تخم مرغ وارداتی در میادین میوه و تره بار با نرخ مصوب هر شانه 5100 تومان را دراستای حمایت از مصرف کننده دانست.
به گفته طلایی نرخ تعیین شده دستوری نیست و با هماهنگی سازمان و تولید کنندگان تخم مرغ اعلام شده است .
مدیر عامل اتحادیه مصرف محلی استان تهران تصریح کرد :نرخ تخم مرغ تولیدی از درب مرغداری از قرار هرکیلو 2050 تومان است که با احتساب هزینه حمل و نقل و نرخهای عمده فروشی و خرده فروشی و نیز هزینه های تمام شده به 2550 تومان به ازای هر کیلو میرسد .
طلایی با اشاره به اینکه اتحادیه های توزیعی آماده همیاری با مسئولان در تامین و توزیع تخم مرغ مصرفی هستند ،از هموطنان خواست تا با توجه به تلاشهای مسئولان جهت متعادل شدن قیمت تخم مرغ در بازار ، در خرید این محصول عجله نکنند و با صبر و حوصله نسبت به خرید آن و در صورت نیاز  اقدام کنند تا ضمن جلو گیری از سودجویی برخی افراد قیمتها نیز به سطح منطقی خود برسد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6438813209534
Query time: 1.8459515571594