1400/05/06  
 
سه شنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۰:۴۴ ۳۴۸۲
چچ
استراتژی انجمن تحقیق و توسعه با محور اقتصاد مقاومتی تدوین می‌شود

دبیر انجمن مراکز تحقیق و توسعه:

استراتژی انجمن تحقیق و توسعه با محور اقتصاد مقاومتی تدوین می‌شود

دبیر انجمن مراکز تحقیق و توسعه ایران گفت: در حال تدوین استراتژی انجمن با توجه به اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی رهبری هستیم.

 

به گزارش شاتا «علی معصومی» در همایش بزرگ تحقیق و توسعه صنایع و معادن با بیان اینکه یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی تحقیق و توسعه است گفت: بر همین اساس استراتژی گسترش تحقیق و توسعه در صنعت و معدن کشور تدوین و بازنگری می‌شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: یکی از این اهداف ، هماهنگی بیشتر انجمن با واحدهای تحقیق و توسعه و نیز با مراکز پژوهشی دانشگاهی و وزارت صنعت، معدن وتجارت است و شاید برگزاری این همایش به مشخص کردن جایگاه ما در توسعه و برنامه ششم توسعه کمک کند.

معصومی اضافه کرد: برای ایجاد جهش در جایگاه سیاست‌سازی و تصمیم‌سازی در دنیا باید چند شاخص ایجاد ثروت، قدرت و پایداری را داشته باشیم و بدین منظور راهی غیر از تحقیق و توسعه نداریم.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه حمایت‌های قانونی و حقوقی و تحقیق و توسعه اضافه کرد: در کل برنامه پنجم توسعه این جنس تحقیق و توسعه را کمتر می‌بینیم و این کارگاه آموزشی را با دو دیدگاه تأمین منابع مالی و تأمین منابع انسانی تحقیق و توسعه برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: کارگاه آموزشی گروه تحقیق و توسعه خودرو و نیز صنایع معدنی در کنار این همایش برگزار می‌شود.

وی از جمله اقدامات اساسی توسعه را زیرساخت‌های سخت و توانمندی‌های نرم برشمرد و افزود: 77 درصد ثروت جهان دارایی‌های نامشهود است و 18 درصد فیزیکی و 6 درصد منابع طبیعی است و این نشان می‌دهد که از رویکرد سخت به سمت رویکرد نرم باید حرکت کنیم.

به گفته وی، کشورمان در شاخص رقابت‌پذیری در سالهای 2013 تا 2014رتبه  82 را در بین 148 کشور داراست و این در حالی است که رتبه ما در هزینه‌کرد شرکتها (R&D) 110 و در همکاری صنعت دانشگاه در حوزه (R&D)  رتبه 90 را دارا هستیم و این نشان می دهد که در عمل نتوانستیم دانش را بکار بگیریم.

 

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 5.6382513046265
Query time: 4.80814854304