1400/07/05  
 
سه شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۳:۰۴ ۷۲۷
چچ
همایش راه های پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در کرمانشاه برگزار شد

همایش راه های پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در کرمانشاه برگزار شد

همایش بررسی راه های پیش گیری از قاچاق کالا و ارز با حضور رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمانشاه و جمعی از مدیران،مسئولین ادارات وتجار ، بازرگانان و اصناف استان برگزار شد

به گزارش شاتا از سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمانشاه ، سجادی راد دبیر همایش ابتدا ضمن بیان اهداف این همایش گفت: نقش رسانه ها در زمینه پیش گیری و مقابله با قاچاق کالا ، بهبود تولیدات داخل ، عدم استفاده مردم از تولیدات ساخت کشورهای خارجی ، کاهش عوارض و مالیات محصولات تولیدات داخل می توان از مهم ترین راهکارهای  کاهش میزان  قاچاق کالا در کشور دانست .
 دبیر همایش بررسی راههای پیش گیری از قاچاق کالا و ارز در ادامه بحث با اشاره به پدیده قاچاق کالا افزود : از  دو جنبه  اقتصادی و فرهنگی قاچاق کالا باید مدنظر قرار گیرد که در بحث فرهنگی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و اطلاع رسانی لازم در این خصوص توسط رسانه ملی و دیگر رسانه ها انجام شود .
مهندس رحیمی نیز طی سخنانی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و خیر مقدم به مدعوین گفت : قاچاق سرمایه اجتماعی جامعه را از بین می برد و همچنین بر پیکره تولید ضربه می زند.
رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت در ادامه به سه  اثر قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و افزود: از سه منظر می توان به پدیده قاچاق کالا و ارز پرداخت که بخش اول در حوزه تولید با ورود کالاهای قاچاق هم تولید کننده زیان  می بیند و هم در سیستم بازار اختلال ایجاد می کند. بخش دوم در حوزه مالیات که فرار مالیاتی از جمله اثرات آن بوده و بخش سوم آثار فرهنگی از جمله تجمل گرایی و از بین رفتن سرمایه اجتماعی و....خواهد بود .
مهندس رحیمی در ادامه به بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اشاره  کرد و افزودند : یکی از تاکیدات معظم له مبارزه جدی با بحث قاچاق کالا و پرداختن به تولیدات داخلی است .
 گفتنی است : در پایان این همایش از (15 )  نفر از تلاش گران عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اهداء لوح سپاس ، تجلیل بعمل آمد .
 
 
 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6184360186259
Query time: 1.9281989733378