1400/08/03  
 
شنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۲۶ ۱۳۲۲
چچ
تحول اشتغالزایی در چهارمحال و بختیاری با بهره‌برداری از کارخانه فولاد سفید دشت

تحول اشتغالزایی در چهارمحال و بختیاری با بهره‌برداری از کارخانه فولاد سفید دشت

رییس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: کارخانه فولاد سفید دشت تا پایان امسال به بهره‌برداری می‎رسد و تحول مطلوبی در اشتغال استان ایجاد می‌کند.


به گزارش شاتا ، سیدنعیم امامی، از بهره‌برداری کارخانه فولاد سفید دشت تا پایان امسال خبرداد و افزود: تکمیل و راه‎اندازی این واحد تحول مطلوبی در اشتغال استان ایجاد می‌کند؛ چراکه تاکنون 140 نفر برای کار در این واحد گزینش شده‌اند.
وی با اشاره به نقش موثر صنعت در ایجاد اشتغال، اظهارکرد: تا پایان اسفندماه امسال پیش‌بینی می‌شود هزار نفر اشتغال مستقیم و هزار نفر غیرمستقیم در بخش صنعت استان ایجاد شود.
امامی از برگزاری جشن اشتغال استان در دهه فجر امسال خبرداد و تصریح کرد: در استان در زمینه تاسیسات، گردشگری و توان فنی مهندسی پتانسیل وجود دارد که می‌طلبد از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه استان و ایجاد اشتغال بهتر استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که چهارمحال و بختیاری به عنوان قطب گردشگری دارای جاذبه‌های طبیعی فراوانی است و گردشگران زیادی وارد استان می‌شوند می‎طلبد در راستای جذب سرمایه‎گذار در این زمینه تلاش بیشتری شود
تشکیل 212پرونده تخلف برای نانوایی های چهارمحال و بختیاری
در خبر دیگری از این استان ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، از تشکیل 212پرونده تخلف نانوایی ها در سالجاری خبر داد
سید نعیم امامی ، در شورای آرد و نان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:این تعداد پرونده در چهار هزار و 582 مورد بازرسی از نانوایی های استان ،تشکیل شده است.
به گفته وی،میزان جریمه این تعداد پرونده تخلف به ارزش 674 میلیون و 677 هزار ریال بوده است.
وی، کم فروشی، رعایت نکردن مسائل بهداشتی، گرانفروشی و درج نشدن قیمت نان در نانوایی را تخلفات نانوایان برشمرد.
امامی اظهار داشت:با وجود اینکه مردم از بی کیفیتی نان از سوی برخی نانوایی ها ناراضی هستند، ولی هیچ گونه گزارشی مبنی بر بی کیفیتی نان به سامانه 124 گزارش نشده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: مردم خود باید ناظر نانوایی ها و بازرس این سازمان و مطالبه گر باشند و بی کیفیتی نان را حتما گزارش دهند.
مشاور استاندار چهارمحال وبختیاری در امور اجرایی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری نیز در این جلسه ارتقاء کیفیت نان تولیدی در استان را خواستار شد.
ملک محمد قربانپور اظهار داشت: کیفیت نان تولیدی در نانوایی های استان مطلوب نیست و باید دستگاه های متولی و خدمت رسان بر این بخش نظارت بیشتری کنند.
به گفته وی، آموزش و افزایش مهارت خبازان و شاگردان نانوایی ها باید پیگیری شود.
هم اکنون بیش از 700 نانوایی در چهارمحال و بختیاری فعال است

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5622173945109
Query time: 1.8344758351644