1400/07/05  
 
شنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ ۳۵۵
چچ
یک هزار و 800 مورد بازرسی از قالیبافان سمنان

یک هزار و 800 مورد بازرسی از قالیبافان سمنان

یک هزار و 845 مورد بازرسی از قالیبافان و حرفه های مرتبط بیمه شده استان سمنان طی هفت ماه اول سال جاری انجام شد.

به گزارش شاتا ،  معاون امور بازرگانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه تعداد 8 هزار و پانصد بافنده فعال و تعداد 7 مجتمع قالیبافی در استان وجود دارد گفت : این تعداد بافنده فرش زیر نظر شرکت تعاونی های شهری و روستایی فعالیت می کنند که از این تعداد 2هزارو726 نفر تاکنون بیمه شده اند و از خدمات بیمه استفاده می نمایند.
حمیدرضا مداح تعداد تعاونی های شهری و روستایی فعال در حوزه فرش را 17 تعاونی اعلام کرد و افزود تعداد 14 کارگاه کوچک به صورت متمرکز و 15 کارگاه نیز به صورت غیرمتمرکز به تولید قالی ، قالیچه و تابلو فرش مشغول هستند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه افزود در هفت ماهه ابتدایی سال جاری تعداد یک هزار و هشتصد و چهل و پنج  مورد بازرسی از قالیبافان و حرفه های مرتبط بیمه شده استان سمنان صورت پذیرفته است.
 وی یادآور شد این بازرسی ها به منظور اطمینان از استمرار اشتغال قالیبافان و همچنین به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مشمولین واقعی بیمه مذکور و معافیت حق بیمه سهم کارفرما انجام میگیرد .
مداح در ادامه اذعان داشت در این مدت تعداد 86 اخطار به مشمولین غیرفعال و نیمه فعال متقاضی جهت اخذ بیمه قالیبافان صادر گردیده است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد با توجه به بازرسی های بعمل آمده تعداد 29 مشمول نیز به دلیل محرز شدن عدم استمرار و فعالیت در امر قالیبافی و یا انجام نشدن مراحل قانونی لغو قرارداد شده و بیمه آنان توسط سازمان تأمین اجتماعی ملغی شده است.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.3053553899129
Query time: 3.1362042427063