1400/07/05  
 
سه شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ ۳
چچ
پرداخت 250 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای سمنان

رئیس صنعت، معدن وتجارت سمنان:

پرداخت 250 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای سمنان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به 408 واحد تولیدی استان خبرداد.


به گزارش شاتا از سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان سمنان، بهروز اسودی در سی ونهمین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان در شاهرود گفت: تاکنون 408 واحد تولیدی به ارزش حدود 2500 میلیارد ریال تسهیلات از بانکهای عامل دریافت کرده اند که سهم شهرستان شاهرود 66 واحد به ارزش 531 میلیارد ریال می باشد.
وی با بیان اینکه تاکنون 2549 واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت نام نموده اند افزود: 1785واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به ارزش بیش از 8100 میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند که از این تعداد ، 462 واحد مربوط به بخش صنعت و 1323واحد مربوط به بخش کشاورزی می باشد.
دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به دستور کار این جلسه گفت ، دراین نشست مشکلات 8 واحد تولیدی شهرستان شاهرود در زمینه های بانکی ، مالیات ، تامین اجتماعی و امور زیربنایی بررسی شد.
بهروز اسودی افزود: تسهیلات 10واحد تولیدی بخش کشاورزی به ارزش 12780 میلیون ریال بررسی و تصمیم گیری و عملکرد بانکهای عامل استان درخصوص پرداخت تسهیلات رونق تولید ارزیابی شد.
رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان سمنان با اشاره به مصوبات جلسات قبلی این کارگروه اظهار داشت: در سی وهشت جلسه قبلی این کارگروه ، مشکلات 248 واحد تولیدی با 609 مصوبه بررسی شده است که تاکنون 44 درصد مصوبات اجرایی شده است.
آغاز روند صعودی رونق صنعت در سمنان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان از آغاز روند صعودی رونق صنعت در استان با پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی خبر داد.
بهروز اسودی اظهار کرد: استان سمنان از نظر حجم و سرعت‌عمل در پرداخت تسهیلات، بررسی موانع تولید و... حائز رتبه برتر کشور شده است.
وی با اظهار خرسندی از روند اعطای تسهیلات به فعالان صنعتی در این استان خاطرنشان کرد: همه مسئولان ذی‌ربط و از جمله استاندار سمنان به‌عنوان رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مدیران بانک‌های عامل و موسسات مالی استان، شورای هماهنگی بانک‌های استان و...همکاری بسیار خوبی با بخش تولید و صنعت در این استان داشتند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه روند بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: همین امروز 16 آبان‌ماه کارگروه رفع موانع تولید استان در شهرستان شاهرود برگزار و روند اجرای این طرح در شرق استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به تعهد 4500 میلیارد ریالی بانک‌های عامل در این استان اظهار داشت: تاکنون 408 واحد صنعتی و تولیدی مشکل‌دار استان سمنان تسهیلات رونق تولید را دریافت کردند.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، در پاسخ به پرسشی در خصوص نقش این تسهیلات در ایجاد اشتغال و افزایش تولید در استان به ایسنا گفت: بررسی‌های کارشناسانه حکایت از این داشت که یکی از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی فقدان نقدینگی لازم و مشکلات مالی است لذا با رفع این مشکل انتظار می‌رود روز به روز وضعیت تولید در این استان بهتر شود.
اسودی با بیان اینکه ظرفیت تولید بسیاری از واحدها در دوران تحریم به‌شدت پایین آمده بود، افزود: با تلاش‌هایی که صورت گرفته روند صعودی تولید در استان شروع شده و بسیاری از واحدها که تا همین اواخر زیر ظرفیت کار می‌کردند امروز ظرفیت‌های تولیدی خود را فعال کردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: در همین مدت تعدادی از واحدهای تعطیل نیز مقدمات آغاز به‌کار خود را فراهم و به چرخه تولید بازگشتند.


 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.3415274620056
Query time: 1.614758014679