1400/07/25  
 
سه شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ۶۸۵
چچ
اتاق فکر بخش خصوصی و دولت گامی موثر در رفع مشکلات اقتصادی

نایب رییس اتاق ایران و هند:

اتاق فکر بخش خصوصی و دولت گامی موثر در رفع مشکلات اقتصادی

نایب رییس اتاق ایران و هند از استقبال بخش خصوصی از تشکیل اتاق فکر مشترک این بخش و دولت در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: با توجه به درگیری گسترده بخش خصوصی در شرایط فعلی، هم‌اندیشی وزارت صمت و این بخش به حل بحران‌های اقتصادی کشور کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش شاتا، پرهام رضایی ضمن بیان این نکته با تشریح شرایط فعلی اقتصاد کشور افزود: در موقعیت فعلی کشور علاوه بر تحریم‌ها مسائل و مشکلات دیگری در حوزه های مختلف صنعتی کشور وجود دارد. بنابراین در این شرایط تصمیم تشکیل اتاق فکر بخش خصوصی و وزارت صمت بهترین ایده برای کنترل اوضاع اقتصادی و حرکت به سمت پیشرفت در این حوزه است.

وی در ادامه گفت: بخش خصوصی بیش از سایرین از تصمیمات دولت بهره گرفته و از آنها تاثیر می‌پذیرد، بنابراین منبع قابل قبولی در این زمینه محسوب می‌شود.

رضایی با اشاره به تجربه مطلوب استفاده از تفکرات بخش خصوصی در حوزه اقتصاد کشور اضافه کرد: نظرات بخش خصوصی در گذشته خود را نشان داده و تجربه تاریخی در این زمینه ثابت کرده تصمیماتی که با بخش خصوصی گرفته شده کارآمد و عمل‌گرا بوده‌است.

به گفته نایب رییس اتاق ایران و هند بخش خصوصی توانسته‌ است روی پای خودشان در تجارت بایستند و از منجلاب تحریم بیرون آیند.

او ضمن بیان این نکته تاکید کرد: بنابراین در این موقعیت بهتر است دولت از تفکرات این بخش استفاده کند تا روند تصمیم‌گیری در این زمینه تسریع شود.

رضایی در ادامه تصریح کرد: تصمیماتی که با هم‌اندیشی مشترک بخش خصوصی و دولت در این اتاق فکر اتخاذ شود قطعا تصمیمات پخته‌تری خواهد بود و تعامل حداکثری بخش خصوصی و دولت را در اجرا به همراه خواهد داشت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.8124100367228
Query time: 2.0577284495036