1400/07/05  
 
شنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۴۵ ۸۳۴
چچ
آغاز بازسازی و نوسازی واحدهای چرم سبک

مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت خبر داد:

آغاز بازسازی و نوسازی واحدهای چرم سبک

مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت از آغاز بازسازی و نوسازی واحدهای چرم سبک خبر داد.

افسانه محرابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار شاتا، با اعلام این خبر در خصوص وضعیت صنعت چرم کشور، گفت: سال‌ها است که صنعت چرم کشور سنتی اداره می شود و از بهره مندی تکنولوژی عقب مانده است.

وی با بیان اینکه در سالیان گذشته در این صنعت، صادرات به صورت کالاهای نیمه تکمیل و عمدتاً به صورت سالامبور و وت بلو با ارزش افزوده بسیار پایین انجام شده است، افزود: به منظور تکمیل زنجیره ارزش و تولید و صادرات کالای نهایی با ارزش افزوده بالاتر، جهت صادرات سالامبور و وت بلو عوارض تعیین شد و با توجه به اینکه تنها وضع عوارض دستیابی به اهداف مذکور را ممکن نمی سازد، بازسازی و نوسازی واحدهای چرم سبک در جهت ارتقای صنعت چرم با پرداخت یارانه سود تسهیلات از محل درآمد عوارض صادراتی امسال آغاز شد.

مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت ادامه داد: تسهیلات در نظر گرفته شده با یارانه سود 9 درصد است که 9 درصد از سهم سود بانکی را واحد تولیدی و 9 درصد دیگر از محل اعتبارتخصیصی به عنوان یارانه دریافت می شود و برای دریافت این تسهیلات از طریق انجمن ها و تشکل های تخصصی چرم کشور فراخوان داده ایم.

محرابی وضعیت واحدهای تولیدی چرم سنگین را مطلوب عنوان کرد و گفت: امسال با کمبود پوست گاوی مواجه بودیم که برای برطرف کردن این مشکل هماهنگی های لازم با سازمان دامپزشکی کشور جهت تسهیل واردات پوست و وت بلوی گاوی انجام شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.0911407470703
Query time: 2.3878979682922