1400/07/05  
 
چهارشنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ۴۸۱
چچ
جلوگیری از خام‌فروشی باید به یک ارزش تبدیل شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران :

جلوگیری از خام‌فروشی باید به یک ارزش تبدیل شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با بیان اینکه خام‌فروشی از ابتدا بلای جان کشور ما بوده است، گفت: در حوزه‌های مختلف، خام‌فروشی به ضرر اقتصاد ما بوده که متاسفانه در حوزه معدن هم این اتفاق در حال وقوع است.

به گزارش شاتا، صابرپرنیان با بیان این مطلب، افزود: ۷درصد منابع و معادن جهان در کشور ما قرار دارد و نشان می‌دهد که خداوند نعمت را بر ما تمام کرده است، اما ما به‌ راحتی مواد معدنی را به طور خام می‌فروشیم.

او ادامه داد: خام‌فروشی یعنی فروش به کمترین نرخ در جهان و به این معنا است که منابع و ثروت نسل آینده را با کمترین نرخ به تاراج می‌بریم و آن را تخریب می‌کنیم. خام‌فروشی به معنای تخریب منابع طبیعی و محیط‌ زیست است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران اضافه کرد: درحالی‌که باید با استفاده از دانش و تخصص، از این نعمت‌ها بهره‌برداری کنیم و اگر دست به فرآوری بزنیم و برای نمونه مصنوعات سنگی بسازیم می‌توانیم در داخل رشد کنیم و بازار هدف را نیز پیدا می‌کنیم.

پرنیان با اشاره به مضرات خام‌فروشی بیان کرد: وقتی خام‌فروشی می‌کنیم در عمل سودی را که باید در داخل هزینه شود، مستقیم به خارج از کشور می‌بریم، درصورتی‌که اگر توانمندی خود را افزایش دهیم و دست از خام‌فروشی برداریم می‌توانیم درآمدزایی کرده و به رشد اقتصادی کشور کمک کنیم.

جلوگیری از خام‌فروشی باید به یک ارزش تبدیل شود

او با اشاره به اقدامات مثبتی که در سال‌های اخیر در زمینه رشد فرآوری در کشور انجام‌شده، گفت: امیدواریم این رویه ادامه یابد و به‌ صورت یک نهضت تولید داخلی درآید تا جلوگیری از خام‌فروشی به یک ارزش تبدیل شود. در این روند می‌توانیم شاهد رشد صنعت هم باشیم چراکه بیشتر مواقع معدن مواد اولیه صنعت را تامین می‌کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.382416566213
Query time: 1.706431388855