1400/08/04  
 
شنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ۴۴۳
چچ
اعلام اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی

اعلام اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی

عضو موظف هیات مدیره و معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک گفت: پذیرش، بررسی و صدور ضمانت‌نامه برای آن دسته از صنایع کوچک که با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت‌ هستند و نیاز به سرمایه در گردش دارند یا طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد علی الخصوص طرح‌های اشتغالزا، دانش‌بنیان و صادرات محور، با توجه به نیازهای کشور، در اولویت صندوق قرار دارند.

به گزارش شاتا، محبوب پناهی با بیان این مطلب، افزود: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به موجب قانون تاسیس خود، با هدف تسهیل در سرمایه گذاری و کوتاه کردن مدت زمان طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته تشکیل شده است و یکی از مهم‌ترین اهداف آن حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان است.

وی با اشاره به اولویت‌های اصلی صندوق تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان با رویکرد تولیدی و مجوز تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا اصناف، می توانند از اولویت و امتیاز ویژه در کسب رتبه اعتباری در سیستم اعتبارسنجی صندوق برخوردار شوند.

به گفته معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک بررسی طرح‌های اشتغالزا، دانش بنیان، صادرات محور، طرح‌های سرمایه در گردش و توسعه که با ظرفیت کامل فعال هستند و طرح های ایجادی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد، در اولویت صندوق قرار دارند و بصورت ویژه مورد حمایت این صندوق قرار خواهند گرفت.

پناهی در خصوص میزان حمایت مالی صندوق از کارآفرینان اعلام کرد: صندوق با نگاه و رویکردی حمایتی در راستای صدور انواع ضمانت نامه، به خصوص صدور ضمانت نامه اعتباری جهت پوشش کسری وثیقه تسهیلات تا سقف 70 درصد اصل و سود تسهیلات و در مناطق کمتر توسعه یافته تا 85 درصد اصل و سود تسهیلات اقدام می‌نماید و سقف صدور ضمانت نامه صندوق مبلغ 30 میلیارد ریال است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.7881234486898
Query time: 4.0161643028259