1400/06/26  
 
سه شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۵۸ ۷۲۲
چچ
انجام مذاکرات موفقیت آمیز برای تقویت حضور ایران در بازار ازبکستان

دبیر میز آسیای سازمان توسعه تجارت در تاشکند اعلام کرد:

انجام مذاکرات موفقیت آمیز برای تقویت حضور ایران در بازار ازبکستان

دبیر میز آسیای میانه سازمان توسعه تجارت در حاشیه برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های ایران در تاشکند ازبکستان، گفت: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه و همچنین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک ایران و ازبکستان مذاکرات خوب و موفقیت آمیزی با طرف‌های ازبک در راستای تقویت همکاری‌های مشترک و حضور بیشتر ایران در بازار ازبکستان انجام شده است.

به گزارش شاتا، رحمت الله خرمالی با بیان این مطلب، افزود: تاکنون کمیته‌های انرژی، کشاورزی، فرهنگی، فناوری، بهداشت و درمان و بیمه مذاکرات خوبی را با طرف‌های ازبکستانی داشته اند و توافقاتی خوبی در این حوزه انجام شده است.
وی با بیان اینکه در حال نهایی کردن همکاری‌ها در حوزه مناطق آزاد و سرمایه گذاری های مشترک میان دو کشور ایران و ازبکستان هستیم، تصریح کرد: مذاکرات در خصوص کمیته تجارت و صنعت و همچنین کمیته مربوط به اتاق بازرگانی و کمیته استاندارد را تا فردا نهایی خواهیم کرد که به امضای معاونان وزیر دو طرف برسد.
دبیر میز آسیای سازمان توسعه تجارت در پایان گفت: امیدواریم با سندی که در راستای تقویت همکاری های مشترک در حوزه های اقتصادی، تجاری، کشاورزی، بهداشتی، انرژی، نفت و گاز و استاندارد داریم شاهد توسعه بیش از پیش روابط اقتصادی دو کشور باشیم.
گفتنی است: برنامه های سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ازبکستان قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه (21 تا 22 آذرماه )در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شود.

نمایشگاه اختصاصی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران همزمان با نشست مشترک اقتصادی ایران و ازبکستان از فردا با حضور 37 شرکت معتبر ایرانی در تاشکند آغاز می‌شود و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5323565800985
Query time: 1.8245941797892