1400/08/03  
 
چهارشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۳۱ ۱۴۹
چچ
تولید روزانه ۳۰ تُن موادشوینده بهداشتی ضدعفونی کننده درکردستان

تولید روزانه ۳۰ تُن موادشوینده بهداشتی ضدعفونی کننده درکردستان

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: واحدهای صنعتی این استان ظرفیت تولید روزانه ۳۰ تُن مواد شوینده و ضدعفونی کننده را دارند.

به گزارش شاتا، پیمان الماسی افزود: ۲ واحد تولیدی در شهر سنندج هر کدام با ظرفیت روزانه ۱۰ تُن و یک واحد هم با ظرفیت چهار تُن تولید انواع شوینده و مواد ضدعفونی کننده در سنندج فعال هستند که مجوز تولید انواع مواد ضد عفونی هم صادر شده و بزودی به ظرفیت تولید اضافه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه یک واحد تولیدی هم در شهرستان سقز با ظرفیت روزانه ۶ تُن انواع مایع دستشویی فعالیت می‌کند، گفت: در مجموع ظرفیت تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده در استان اکنون ۳۰ تُن است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: ۲ واحد تولید دیگر هم که ساختمان و دستگاه لازم برای تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده را دارند، درخواست صدور پروانه ساخت را به معاونت غذا و دارو ارسال کردیم و در صورت موافقت، ظرفیت تولید مواد شوینده و ضدعفونی کننده در استان به ۴۰ تن در روز افزایش پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: شرکت‌های تولیدی در سنندج، سقز و قروه هر کدام روزانه ظرفیت تولید چهار هزار عدد ماسک را دارند که با تمام توان در حال تولید این قلم کالای بهداشتی برای عرضه در بازار استان هستند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.0433020591736
Query time: 2.3180301984151