1400/08/03  
 
دوشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۳۰ ۱۶۲
چچ
تغییر کاربری4 واحد تولیدی در کردستان/ مواد ضدعفونی کننده در داروخانه های کردستان قابل تهیه است

تغییر کاربری4 واحد تولیدی در کردستان/ مواد ضدعفونی کننده در داروخانه های کردستان قابل تهیه است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در بازدید از دو واحد تولید مواد ضدعفونی کننده و یک واحد تولید لباس های ایزوله بیمارستانی در سنندج گفت: چهار واحد تولیدی ( ۲واحد در سنندج و ۲ واحد در شهرستان سقز) در حال تولید مواد ضدعفونی کننده هستند تا نیاز مردم استان را تامین کنند.

به گزارش شاتا، محمد دره وزمی افزود: با کمک معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان ۲۵ تن الکل مورد نیاز برای این واحدها را تامین کردیم و در اختیار آنها قرار دادیم.

وی تصریح کرد: در یکی از واحدهای تولیدی سنندج روزانه پنچ تا ۶ تن مایع ضدعفونی کننده برای مصرف کنندگان تولید می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در یکی دیگر از واحدهای تولیدی هم روزانه ۲ تن مایع ضدعفونی کننده برای مصرف کنندگان تولید می شود.

دره وزمی اظهار داشت: سازمان صمت کردستان با تمام توان از تولیدکنندگان استان که برای رفع نیاز مایحتاج مردم در این ایام درگیر با بیماری کرونا وارد عرصه مبارزه شدند، حمایت می کند.

وی اضافه کرد: علاوه بر ۲ این واحدها، یک واحد تولید لباس ایزوله بیمارستانی هم در سنندج شروع به فعالیت کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه واحد تولید ماسک در استان نداریم، افزود: به طور سنتی در چند واحد تولیدی روزانه حدود ۲۰ هزار ماسک تولید می شود.

دره وزمی گفت: ماسک های پارچه ای تولید شده زیرنظر معاونت غذا و دارو تولید می شود و این ماسک ها قابلیت شست و شو را دارند به گونه ای که بعد از یک بار مصرف آن را در ظرف آب جوش و مواد ضدعفونی کننده قرار دهید می توانید دوباره از آن استفاده کنید.

وی عنوان کرد: دستگاه تولید ماسک کاغذی توسط یکی از واحدهای تولیدی استان سفارش داده شده و تا ۲ هفته آینده وارد سنندج می شود که با شروع بکار آن شاهد تولید انبوه ماسک هم خواهیم بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: تا پایان هفته جاری هم هم واحد تولید دستکش یکبار مصرف هم در استان آغاز بکار می کند.

دره وزمی یادآور شد: تمامی این محصولات تولیدی با نظارت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تولید و توزیع می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6604293187459
Query time: 1.9328797658285