1400/08/03  
 
چهارشنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳ ۱۳۱۵
چچ
ضرورت تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها برای جهش تولید/ جایگاه ویژه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در تحقق شعار سال

معاون طرح و برنامه وزیر صمت اعلام کرد:

ضرورت تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها برای جهش تولید/ جایگاه ویژه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در تحقق شعار سال

معاون طرح و برنامه وزیر صمت با اشاره به جایگاه ویژه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در تحقق شعار سال، تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها را نگاه اصلی در وزارت صمت دانست.

به گزارش شاتا، سعید زرندی در خصوص برنامه ریزی های انجام شده برای تحقق جهش تولید بیان کرد: موضوع جهش تولید موضوعی است که بعد از رونق تولید و در امتداد آن قرار می گیرد و این موضوع در اولویت جلسه شورای معاونان نیز قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از مراحلی مانند رکود، حفظ وضع موجود و رونق تولید، مرحله مهم جهش تولید است که نگاه و توجه به این مرحله باید متفاوت از مراحل قبلی باشد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با تاکید بر این که شرایط کنونی سخت تر از گذشته است، بیان کرد: موضوع شیوع ویروس کرونا در این شرایط اضافه شده است که همین موضوع عزم جدی تر و نگاه متفاوت تری را به مسئله جهش تولید می طلبد.
زرندی با اشاره به نگاه و اولویت اصلی وزاراتخانه به موضوع، گفت: تحریک تقاضا(داخلی و توسعه صادراتی) و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها، نگاه اصلی در وزارت صمت است و اساس کار را بر حوزه نوآوری و فناوری‌های نوین، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان نهادیم که اگر نگاه نوآورانه را در حوزه تولید مبنا نهیم قابلیت انجام کارهایی بزرگی را در این حوزه داریم.

اعلام نسخه نهایی برنامه های سال جهش تولید تا 20 فروردین

وی ادامه داد: پیش نویس اولیه برنامه های سال جهش تولید بر مبنای 7 محور برنامه های سال گذشته طراحی شده و پروژه های جدیدی نیز در همان قالب ها اضافه شده است که نسخه نهایی این برنامه با دریافت نظرات صاحب نظران و بخش خصوصی تا 20 فروردین ماه منتشر و اعلام خواهد شد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با بیان اینکه امسال نیز ساخت داخل را ادامه خواهیم داد، گفت: هدف گذاری بیش از 3 میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی و معدنی داریم.
زرندی ادامه داد: موضوعاتی مانند اصلاحات ساختاری در داخل وزارت خانه را پیگیری می کنیم و مسایلی مانند بیمه، مالیات، بانک، محیط زیست و... نیز امسال با جدیدیت و نگاه ویژه ای دنبال خواهد شد و در حوزه هایی مانند نقدینگی، روش های نوین تامین مالی را در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته اخذ 50 هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی محق نشد، گفت: امیدواریم سیستم بانکی، امسال نگاه ویژه ای در خصوص اعتبارات لازم برای تحقق برنامه های جهش تولید داشته باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2305666605632
Query time: 2.4668213526408