1400/08/03  
 
یکشنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۸ ۱۷۷
چچ
توزیع ۳۵۰ تن مرغ منجمد رایگان میان خانوارهای نیازمند در کردستان

توزیع ۳۵۰ تن مرغ منجمد رایگان میان خانوارهای نیازمند در کردستان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از توزیع ۳۵۰ تن مرغ منجمد رایگان میان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش شاتا، محمد دره وزمی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با بیان این مطلب گفت: در سطح کشور ۳۵۰ تن سهمیه مرغ منجمد به استان اختصاص داده اند که باید میان خانوارهای تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد بصورت رایگان توزیع شود.

وی ادامه داد: از این میزان سهمیه تخصیص یافته مرغ به استان ۲۶۱ تن سهمیه کمیته امداد و ٨۶ تن نیز سهمیه سازمان بهزیستی است.

وی با بیان اینکه هم اکنون قیمت مرغ در سطح بازار ۱۲ هزار و ۷۹۰ تومان است، گفت: کشتارگاههای مرغ استان با توجه به افزایش دستمزدها و دیگر هزینە ها در خواست افزایش هزینەکشتار را دارند کە این هزینە از کیلویی ۳۵۰ تومان در اسفندماە بە ۵۰۰ تومان افزایش یافت.

درە وزمی در ادامە سخنان خود بە ضرورت دایر کردن مراکز فروش مستقیم در استان اشاره و تصریح کرد: ایجاد مراکز عرضه مستقیم محصولات باغی و کشاورزی در سطح استان ضروری است.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان یکی از دلایل گرانی محصولات باغی و کشاورزی در استان را نبود مراکز عرضه مستقیم عنوان کرد و افزود: در نبود مراکز عرضه مستقیم محصولات به میدان بارها می رود و مجددا با افزایش قیمت در سطح شهر عرضه می شود که این روند باید با دایر نمودن چند مرکز عرضه مستقیم اصلاح شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.8167160352071
Query time: 4.0814388593038