1400/08/03  
 
دوشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۸ ۱۱۱
چچ
پرداخت ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱٨ به واحدهای تولیدی/ ۵۲ درصد واحدهای تولیدی کردستان جزء واحدهای خرد هستند

پرداخت ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره ۱٨ به واحدهای تولیدی/ ۵۲ درصد واحدهای تولیدی کردستان جزء واحدهای خرد هستند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان اعلام کرد که ۵۲ درصد واحدهای تولیدی مستقر در کردستان جزو واحدهای خرد با اشتغال زیر ۱۰ نفر است.

به گزارش شاتا، محمد دره وزمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان گفت: در کل کشور نیز واحدهای خرد حدود ۵۰ درصد واحدهای تولیدی را تشکیل می دهند که این واحدها خیلی زود تحت تاثیر بحران های اقتصادی قرار می گیرند که باید به آنها کمک شود.

وی افزود: در استان چند واحد تولیدی بزرگ داریم که مشکل خاصی ندارند و توانسته اند تا حدی خود را با شرایط جدید اقتصادی وفق دهند.

دره وزمی با بیان اینکه از قبل ما ۱۵۰ واحد صنعتی راکد در استان داشتیم و بحران کرونا واحدهای دیگری را نیز دچار رکود کرد، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با رایزنی با بانک ها و حل برخی مشکلات دیگر این واحدها را به چرخه تولید بازگردانیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان از بانک ها درخواست کرد در صورت امکان، تسهیلات سر رسیده شده را بعد از دریافت سود تسهیلات مجددا تمدید کنند تا خللی در فعالیت واحدهای تولیدی ایجاد نشود.

دره وزمی در ادامه با انتقاد از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات تبصره ۱٨ به واحدهای تولیدی استان گفت: تاکنون ۳۲ میلیارد تومان از محل تبصره ۱٨ به واحدها پرداخت شده که به هیچ وجه رضایت بخش نیست.

وی اظهار کرد: سهمیه استان از تبصره ۱٨ که باید پرداخت می شد ۲۰۹ میلیارد تومان بود و ما نیز در این راستا ۷۷ طرح به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی کردیم که تعدادی از آنها پرداخت شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان اضافه کرد: اگر تا پایان تیرماه این تسهیلات جذب نشود شناور و به دیگر استانهای متقاضی داده خواهد شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.6478807131449
Query time: 3.8795433044434