1400/07/25  
 
شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۱ ۱۱۷
چچ
تولیدروزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک در یک واحد تولیدی در کردستان

تولیدروزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک در یک واحد تولیدی در کردستان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از تغییر خط تولید یک واحد تولیدی پوشاک به تولید ماسک در کردستان خبر داد و گفت: این واحد تولیدی اکنون با بهره‌مندی از تجهیزات تمام اتوماتیک روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک تولید می کند.

به گزارش شاتا،دره وزمی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون واحدهای تولیدی در استان بطور سنتی و صنعتی اقدام به تولید ماسک کردند.

محمد دره‌وزمی اضافه کرد: از هفته جاری واحد تولیدی ماسک استان با نصب دستگاه‌های مورد نیاز روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک را تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مشکلی از لحاظ تامین ماسک در استان وجود ندارد، افزود: علاوه بر تولیدات استان اقدام به واردات ماسک هم کردیم و به تازگی درخواست واردات ۱۰۰ هزار عدد ماسک سه لایه با قیمت مصوب دادیم.

مدیرواحد تولید ماسک ژیان که بعد از شیوع ویروس کرونا خط تولید واحد خود را از پوشاک به ماسک تغییر داده است هم اظهار داشت: برای تغییر خط تولید این واحد تاکنون یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم.

ناصح نیک‌نام اضافه کرد: در ابتدا دستگاه‌های تولید ماسک موجود در این واحد نیمه اتوماتیک بودند که طی سه روز ۱۳۰ هزار عدد ماسک به عبارتی روزانه حدود ۴۴ هزار عدد تولید و به بازار تحویل می‌دادیم.

این تولیدکننده ماسک در سنندج افزود: اکنون با نصب تجهیزات و دستگاه‌های تمام اتوماتیک؛ استارت تولید روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک در این واحد زده شده است.

نیک‌نام با اشاره به اینکه ماسک سه لایه پزشکی با تاییدیه معاونت غذا و دارو در این واحد تولید می‌شود، گفت: نیاز کل استان را به ماسک تامین می‌کنیم و مردم دیگر مشکلی از بابت تهیه این وسیله بهداشتی لازم برای مقابله با بیماری کرونا نخواهند داشت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6911406517029
Query time: 1.9445023536682