1400/08/03  
 
دوشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸ ۱۹۸
چچ
پرداخت 380 میلیارد ریالی تسهیلات تبصره 18 به واحدهای تولیدی کردستان

پرداخت 380 میلیارد ریالی تسهیلات تبصره 18 به واحدهای تولیدی کردستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: امسال تاکنون 380 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش در قالب تبصره 18 در استان پرداخت شده است.

به گزارش شاتا، محمد دره‌وزمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با محور بررسی پرداخت تسهیلات تصره 18 برگزار شد، اظهار کرد: براساس مصوبه کشور، از محل بند الف تبصره 18، 7 بانک به عنوان بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی تعیین شده‌اند.

وی گفت: سهم استان در پرداخت تسهیلات 118 میلیارد تومان بود که متاسفانه به دلایل مختلف که بخشی از آن به واحدهای تولیدی و بخشی مربوط به کم‌کاری و عدم همکاری بانک‌هاست، موفقیت چندانی در پرداخت این تسهیلات در کردستان نداشتیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در همین راستا از حدود ماه گذشته جلسات متعددی با حضور بانک‌های عامل و مسئولان استان برگزار شده است.

دره وزمی خاطرنشان کرد: کردستان در زمینه میزان تحقق این برنامه در رده 24 کشوری قرار دارد که رضایت‌بخش نیست.

وی از پرداخت 380 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش تبصره 18 در سال جاری در استان خبر داد و گفت: در صورت تحقق وعده‌های مدیران عامل بانک‌های استان، این میزان طی دو روز آینده به 60 میلیارد تومان افزایش می‌یابد و کردستان در رده‌های میانی کشور قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: برای پرداخت تسهیلات ثابت هنوز فرصت وجود دارد، اما زمان پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش، پایان ماه جاری تعیین شده است.

دره وزمی افزود: اگرچه برای تمدید زمان پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش تبصره 18 درخواست شده است اما نباید این فرصت را از واحدهای تولیدی بگیریم.

وی گفت: هر استانی که سریع‌تر عمل کند می‌توانند سهم بیشتری از تسهیلات بگیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: جذب این تسهیلات می‌تواند در شرایط اقتصادی کنونی کمک خوبی به واحدهای تولید استان باشد که امیدواریم بانک‌ها و صاحبان واحدهای تولیدی برای جذب این تسهیلات همت کنند.

دره‌وزمی گفت: چند واحد تولیدی استان مشکلات بانکی و مشکل با یکی از دستگاه‌های خدمات‌رسان داشتند که در این جلسه مطرح و تمهیدات لازم برای رفع این مشکلات اندیشیده شد.

وی اظهار داشت: اگر واحد تولیدی در شرایط کنونی حاکم بر جامعه بویژه از لحاظ اقتصادی، بتواند تولید و اشتغال خود را حفظ کند باید آن واحد تولیدی را تشویق کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه تامین قطعات یدکی برای تولیدکنندگان بسیار سخت شده است، اضافه کرد: در وضعیتی که کشورمان تحریم است اگر قطعه‌ای از دستگاهی در واحد تولیدی خراب و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد، باید برای رفع این مشکل از هزار راه و مسیر عبور کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2489546140035
Query time: 2.5363062222799