1400/07/05  
 
شنبه, ۰۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ۲۵۱
چچ
بهره برداری از 55 پروژه با سرمایه گذاری 184 میلیارد تومان و اشتغال 1210 نفر در هفته دولت در کرمانشاه

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه اعلام کرد:

بهره برداری از 55 پروژه با سرمایه گذاری 184 میلیارد تومان و اشتغال 1210 نفر در هفته دولت در کرمانشاه

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه به پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت اشاره کرد و افزود: امسال دهه اول ماه محرم باهفته دولت تقارن داشت اما دراستان کرمانشاه 55 پروژه صنعتی با سرمایه گذاری 184 میلیارد تومان و اشتغال 1210 نفر آماده افتتاح و بهره برداری است.

به گزارش شاتا، محسن دارابی در جلسه شورای هم خانواده ادارات زیر مجموعه سازمان صمت ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبداله الحسین(ع) و یاران وفادارش و نیز تبریک هفته دولت از اقبال به سرمایه گذاری در استان خبر داد و افزود:استان کرمانشاه با دارا بودن ظرفیت ها و پتانسیل های متعددی که در حوزه های مختلف دارد از مهرماه امسال به بعد 1500 الی 1600 میلیارد تومان پروژه صنعتی از قبیل پروژه های قوطی سازی زمزم،بیوایمپلنت،بیواتانول،خط توسعه کاغذ غرب و ... افتتاح و به بهره برداری خواهیم رساند و قطعا در این زمینه شاهد رونق هرچه بیشتر اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان هستیم.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه به پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت اشاره کرد و افزود: امسال دهه اول ماه محرم باهفته دولت تقارن داشت اما دراستان کرمانشاه 55 پروژه صنعتی با سرمایه گذاری 184 میلیارد تومان و اشتغال 1210 نفر آماده افتتاح و بهره برداری است به طوریکه تنها در اولین روز از هفته دولت شاهد افتتاح طرح توسعه شرکت ابزار سازان درمانگر در زمینه تولید ماسک سه لایه جراحی با حضور استاندار محترم کرمانشاه بودیم و مابقی پروژه ها بعد از ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور مسئولین استانی افتتاح خواهد شد.

دارابی در ادامه تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل صادر شده از سوی وزارت متبوع مبنی بر تشکیل شورای هم خانواده سازمان صنعت، معدن و تجارت ؛سال گذشته نسبت به انجام اینکار اقدام نمودیم که متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و پی گیری تولیدات اقلام بهداشتی و ضرورت انجام کارهای مربوط به این بیماری در حوزه وظایف سازمان،نتوانستیم جلساتی را دراین زمینه برگزار نماییم.اما از این پس جلسات به طور منظم و ماهیانه بر حسب ضرورت انجام و عملیاتی خواهد شد.

وی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه مابین وزارت صمت و بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه سازمان صمت استان در چارچوب مقررات و بر اساس اولویت در خصوص ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگراندر جهت حمایت از اجزا و توسعه طرح های خود اشتغالی و کارآفرینی خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و استفاده از ظرفیت های موجود دو دستگاه در جهت تحقق شعار سال جاری"جهش تولید" گام بردارند و در این راستا مشکلات مربوط به این حوزه را با استفاده از ظرفیت های استانی از سر راه سرمایه گذاران و افراد جویای کار ایثارگر بردارند.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه همچنین یادآور شد:از عمده برنامه های سازمان در خصوص حمایت از ایثارگران اعطای تسهیلات کمک های فنی و اعتباری بوده که سازمان می تواند از 1 تا 9 درصد سود تسهیلات مربوطه را در صورتی که اهلیت و صلاحیت افراد متقاضی معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختیار این عزیزان قرار دهد.

دارابی تاکید کرد: در زمینه صدور جواز تاسیس صنعتی برای متقاضیان ایثارگر نیز برنامه داریم از یک مسیر میانبر و سریع برای صدور مجوزها برای ایثارگران معزز تعریف و عملیاتی کنیم.

رییس شورای هم خانواده ادارات زیر مجموعه سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه افزود: در حوزه واگذاری معادن به ایثارگران نیز در این بخش مستلزم رعایت مواد قانونی در ماده 11 قانون معادن و فلزات بوده که ایثارگران واجدالشرایط باید در مزایده شرکت کنند و در شرایط یکسان این عزیزان در اولویت قرار دارند.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به این موضوع که آموزش افراد متقاضی ایثارگر از عمده رویکردهای سازمان صنعت،معدن وتجارت استان است،اضافه کرد: قطعا به افراد معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان،آموزش های رایگان درمرکز استان و در شهرستان ها نیز به صورت منطقه جغرافیایی روسای ادارات صنعت،معدن وتجارت موظف هستند که امکانات لازم را برای آموزش متقاضیان ایثارگر فراهم نماید.

دارابی دربخش دیگری از سخنان خود در خصوص تسهیل و اعطای مشوق های صادراتی توضیحاتی داد و افزود: در سفر جناب آقای زاد بوم؛رییس محترم سازمان توسعه تجارت ایران به استان کرمانشاه در خصوص ایجاد زیر ساخت های مربوط به حوزه صادرات مصوباتی صورت گرفت و دستورالعمل نحوه و اجرای آن نیز به استان ها ابلاغ شده است به نحوی که هر پروژه ای که در حوزه تجارت با تایید کارگروه توسعه صادرات استان مبلغ 5 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به عنوان مشوق صادراتی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به مجری طرح پرداخت می شود؛بنابراین در این زمینه نیز ایثارگران و خانواده معظم شهدا در اولویت پرداخت این مشوق خواهند بود.

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان کرمانشاه در خصوص بکارگیری فرزندان ایثارگر و خانواده معظم شهدا در واحدهای تولیدی و صنعتی نیز توضیحاتی داد و افزود:قطعا ادارات هم خانواده سازمان از جمله خانه صنعت و معدن،نظام مهندسی معدن در معرفی افراد توانمند و مومن و متعهد و متخصص به واحدهای زیر مجموعه خود، فرزندا معظم شهدا و ایثارگر را در اولویت قرار خواهند دادبنابراین خواسته و پیشنهاد ما هم همین است که بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بانک اطلاعاتی ازافراد متقاضی و جویای کار ایثارگر در اختیار خانه صنعت و معدن،نظام مهندسی معدن،اتاق بازرگانی و ... قرار دهند تا اولویت معرفی را بر این اساس انتخاب و کارسازی نمایند.

رییس سازمان،معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به همکاری موثر بانک صنعت و معدن در پرداخت به موقع تسهیلات به واحدهای تولیدی افزود:سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تعامل سازنده ای با بانک های عامل به ویژه بانک صنعت و معدن در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی دارد که جا دارد در این جلسه از مدیران بانک صنعت و معدن استان به منظور تسریع در پرداخت به موقع تسهیلات بانکی تقدیر و تشکر نمایم.

دارابی در پایان یادآور شد: هم افزایی،تبادل نظرات،اشتراک گذاری امکانات،بهره گیری بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های دستگاه ها و انسجام و یکپارچگی در تصمیم گیری و تقویت بعد اجرا در راستای تحقق اهداف شعار سال،دستیابی به راه حل های عملی،پیشبرد امور جاری و رفع مسائل و مشکلات استان از عمده وظایف شورای ادارات هم خانواده سازمان صنعت،معدن و تجارت استان است.

اولین جلسه شورای هم خانواده ادارات زیر مجموعه سازمان صنعت،معدن و تجارت استان با حضور محسن دارابی؛رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه،حجت الاسلام و المسلمین عسگری؛مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، ماشا اله ارویسی؛مدیر کل غله و خدمات بازرگانی،کیوان کاشفی؛رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه،بیژن کردستانی؛مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان کرمانشاه،خالدی رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان،مرزی عضو هیات رییسه خانه صنعت و معدن استان، روز پنج شنبه 6 شهریور ماه سال جاری در سالن جلسات این سازمان برگزار شد

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.4499645233154
Query time: 1.7221748034159