1400/07/03  
 
چهارشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲ ۷۰
چچ
نگاه ویژه به صادرات بر کشور حاکم است/سرمایه گذاران از فرصت مرز و منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه استفاده کنند

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در سفر به میرجاوه:

نگاه ویژه به صادرات بر کشور حاکم است/سرمایه گذاران از فرصت مرز و منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه استفاده کنند

رییس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان میرجاوه گفت: منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه فرصتی مناسب جهت توسعه مبادلات تجاری است و با توجه به اینکه مرز میرجاوه یکی از مهمترین مرزهای جمهوری اسلامی ایران است، بخش خصوصی باید این فرصتها را غنیمت شمرده و در ایجاد این منطقه تسریع نماید.

به گزارش شاتا، داود شهرکی با بیان این مطلب، افزود: با توجه به اینکه شهرستان میرجاوه از ظرفیت های تجاری قوی برخوردار است و در شرایطی که در سیاست های کلان اقتصادی در کشور ما تجارت نقش ویژه ای دارد ، ما نیز در استان این استراتژی را دنبال می نماییم، و در زمینه توسعه اقتصادی شهرستان میرجاوه بخش خصوصی و اتاق بازرگانی می بایست تلاش مضاعف نمایند تا مردم این منطقه مرزی نیز بتوانند از این فرصت به نحو احسن بهره ببرند.

وی ادامه داد : در شرایط کنونی، کشور نیاز به ارز دارد و صادرات یکی از منابع تامین ارز در کشور است و در این شرایط نیز یکی از راه ها برای تامین کالاهای مورد نیاز کشور توجه به بازارچه های مرزی است و در زمینه روش تهاتر نیز پیشنهاداتی ارایه شده و در سازمان توسعه تجارت ایران نیز یک نفر به عنوان دبیر تجارت سیستان و بلوچستان موضوعات و موارد تجارت استان را موردبررسی قرار می دهد .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان بیان کرد: هم اکنون نگاه تجارت و بویژه صادرات بر کشور حاکم است و در بازارچه های مرزی بویژه بازارچه مرزی میرجاوه باید از طرف بخش خصوصی و هدایت و حمایت تمامی دستگاههای مرتبط غرفه هایی ایجاد گردد که مرزنشینان دو طرف مرز بتوانند کالاهای خود را به راحتی تامین نمایند و تبادل کالاهای خرد و کلان در آنجا صورت پذیرد.

وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه فرصتی مناسب جهت توسعه مبادلات تجاری است و با توجه به اینکه مرز میرجاوه یکی از مهمترین مرزهای جمهوری اسلامی ایران است ، بخش خصوصی باید این فرصتها را غنیمت شمرده و در ایجاد این منطقه تسریع نماید.

شهرکی در ادامه گفت: توسعه صادرات یکی از سیاستهای کلان جمهوری اسلامی ایران می باشد و توسعه روابط تجاری با 15 کشور همسایه بویژه پاکستان با جمعیتی بیش از 220 میلیون نفر و دارا بودن بیش از 900 کیلومتر مرز خاکی از درجه اهمتی بالایی برخوردار است و میرجاوه میتواند به عنوان دروازه فرصت های طلایی مبادلات تجاری با پاکستان باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان به موضوع بازرسی و نظارت نیز اشاره کرد و افزود: در نظارت بر بازار و مقابله با گرانفروشی و تخلفات صنفی مردم نقش بسزایی دارند و با کمک مردم می توان با این پدیده ها مقابله نمود و در تمامی بخش ها از جمله امنیت، توسعه اقتصادی و ... مردم نقش آفرین می باشند .

شهرکی اضافه کرد : در شهرستان میرجاوه و در راستای توزیع کالاهای اساسی، واحدهای صنفی منتخب که از سوی فرمانداری معرفی شده اند و ماموریت توزیع این کالاها را بین مردم بر عهده دارند به جهت تسهیل نظارتها و رصد کالاهای اساسی ، می بایست به صندوق مکانیزه فروش مجهز شوند .

وی گفت: در ایجاد واحدهای صنفی، هم اکنون در این شهرستان 830 مجوز واحد صنفی توسط شهرداری و 42 پروانه کسب توسط این سازمان صادر و جهت راه اندازی اتحادیه صنفی مجوز اخذ و جهت ایجاد هر اتحادیه 50 واحد صنفی دارای پروانه بهره برداری باید وجود داشته باشد و بر همین اساس نماینده اتاق اصناف مرکز استان نیز در میرجاوه مستقر گردیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در حوزه ی شهرستان میرجاوه ذخایر معدنی خوبی وجود دارد که مقدمات احداث واحد فرآوری جهت یکی از معادن خوب این منطقه با سرمایه گذاری شرکت " شستا " و ایجاد یک واحد از صنایع معدنی در بخش معادن کوچک مقیاس نیز با حضور سرمایه گذار فراهم شده است .

شهرکی در پایان گفت: شهرستان میرجاوه دارای یک ناحیه صنعتی به مساحت 20 هکتار می باشد و با توجه به نزدیک بودن به مرز و زیرساختهای ایجاد شده در این ناحیه صنعتی می تواند برای سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت باشد.

گفتنی است شهرستان میرجاوه در فاصله حدود هشتاد کیلومتری شهرستان زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد و دارای 350 کیلومتر مرز با پاکستان می باشد و در این سغر هیئت اقتصادی از مدیران دستگاههای دولتی رییس سازمان صمت را همراهی کردند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.5574399630229
Query time: 1.3711576461792