1400/07/05  
 
شنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۸ ۸۰
چچ
انجام ۴۲ هزار متر مربع حفاری جهت اکتشاف در محدوده جانجا شهرستان نیمروز/ شناسایی ۴۰۰ میلیون تن ذخیره مس در این محدوده تا کنون

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان:

انجام ۴۲ هزار متر مربع حفاری جهت اکتشاف در محدوده جانجا شهرستان نیمروز/ شناسایی ۴۰۰ میلیون تن ذخیره مس در این محدوده تا کنون

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از انجام ۴۲ هزار متر مربع حفاری جهت اکتشاف در محدوده جانجا شهرستان نیمروز خبر داد.

به گزارش شاتا، داود شهرکی در بازدید از محدوده اکتشافی جنگجا که با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و مدیر عامل شرکت توسعه معادن پارس تامین برگزار شد، بیان کرد : محدوده اکتشافی جنگجا از نظر جغرافیایی در بخش صابری، شهرستان نیمروز، استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. جهت دسترسی به محدوده از طریق جاده آسفالته زاهدان -نهبندان که طی مسیر حدود 205 کیلومتر در این جاده، پس از عبور از روستای سفیدابه می‌باشد.

وی گفت: این محدوده در فاصله 50 کیلومتری جنوب شرق نهبندان واقع شده است. تنها منطقه مسکونی واقع در این محدوده، روستای ماده کاریز می باشد.

وی ادامه داد : در سال 1386 و 1390 توسط سازمان صنعت و معدن و تجارت از محل اعتبارات استانی مطالعات فاز شناسایی و پی جویی آغاز و نتیجه مطالعات منجر به شناسایی محدوده های امید بخش گردید.

شهرکی خاطرنشان کرد : در ادامه فاز شناسایی و پی جوی سازمان صمت استان محدوده اکتشافی را در قالب پهنه اکتشافی به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی واگذار نمود و شرکت مذکور مطالعات اکتشافی را در وسعتی به مساحت 308 کیلومتر مربع انجام داد که در نهایت در سال 97 منجر به صدور پروانه اکتشاف گردید.

وی ادامه داد : مطالعات فاز شناسایی و پی جویی در اوایل سال 98 توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به پایان رسید و هم اکنون مطالعات فاز اکتشاف تفصیلی توسط مشاور پروژه (شرکت پارس اولنگ) در دست اقدام می باشد.

شهرکی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت مطالعات اکتشافی در این محدوده ی معدنی بیان داشت : مطالعات فاز شناسایی، پی جویی و اکتشاف عمومی در محدوده جنگجا به پایان رسیده است و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران هم اکنون در حال اکتشاف تفصیلی می باشد. تاکنون به میزان 42000 متر عملیات حفاری در محدوده توسط پیمانکار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران انجام گرفته است و هم اکنون شرکت در حال انجام تکمیل عملیات حفاری می باشد که پس از اتمام آن اقدام به ارائه گزارش پایان عملیات اکتشاف خواهد نمود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در پایان کرد : میزان سرمایه گزاری در این محدوده ی به میزان 600 میلیارد ریال می باشد که تا کنون جهت 63 نفر شغل ایجاد شده است.

گفتنی است ذخیره مس شناسایی شده تا کنون در این محدوده ۴۰۰ میلیون تن برآورد شده که احتمال افزایش این ذخیره پس از تکمیل اکتشاف نیز می باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.0633006095886
Query time: 2.3492387135824