1400/07/25  
 
یکشنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۸ ۷۰
چچ
وجود 60 تا ۷۰ درصد ذخایر قیر طبیعی کشور در شهرستان گیلانغرب

وجود 60 تا ۷۰ درصد ذخایر قیر طبیعی کشور در شهرستان گیلانغرب

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: 65 تا ۷۰ درصد ذخایر قیر طبیعی کشور در شهرستان گیلانغرب وجود دارد.

به گزارش شاتا، محسن دارابی در جلسه کارگروه مشترک انجام فعالیت های معدنی در عرصه های هوانوردی غرب استان با بیان این مطلب که مطالعات زیادی بر روی پهنه اکتشافی شهرستان گیلانغرب صورت گرفته، افزود: پهنه گیلانغرب با دارا بودن ذخایر معدنی قیرطبیعی فراوان ظرفیت ممتاز و ویژه ای دارد به طوری که وزارت صنعت برای این پهنه مشاور تعیین نموده و توسط همین مشاور کار مطالعاتی بر روی آن انجام داده، به طوریکه در این راستا تا کنون ۱۶ محدوده امید بخش شناسایی شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: ایران از لحاظ دارا بودن ذخایرقیر طبیعی در جایگاه سوم جهان قرار دارد که ۶۵ تا ۷۰ درصد این ذخایر در شهرستان گیلانغرب وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان کرمانشاه با بیان مطلب فوق افزود: در حوزه قیر طبیعی ۱۰۰ نفر به طور مستقیم بر روی ۱۸ معدن، ۳۰۰ نفر بر روی ۱۴ واحد میکرونیزه و ۱۰۰ نفر در حوزه حمل و نقل و جابجایی این ماده معدنی فعالیت دارند.

دارابی بیان کرد: در سال جهش تولید و براساس برنامه های سازمان در حوزه معادن استان بنا داریم، معادن قیر طبیعی رو که هم اکنون فرآوری اندکی بر روی آن صورت می گیرد وبا ارزش افزوده پایینی به فروش می رسد. با استفاده ازدانش بومی و بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته دنیا فرآوری نموده و با ارزش افزوده بیشتری به بازارهای جهانی عرضه کنیم.

وی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه پهنه اکتشافی گیلانغرب در محدوده هوانوردی قرار دارد با کمک شورای معادن استان هم اکنون وضع موجود در استان رو تعیین تکلیف نمودیم، و امیدواریم در خصوص سایر معادن و محدوده های اکتشافی در حوزه قیرطبیعی نیز به نتایج مثبتی برسیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.8989500999451
Query time: 1.2013201713562