1400/07/25  
 
یکشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ۸۳
چچ
اشتغال 116 هزار نفری در بخش اصناف سیستان و بلوچستان

اشتغال 116 هزار نفری در بخش اصناف سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان اعلام کرد: میزان اشتغال در بخش اصناف استان بالغ بر 116 هزار نفر می باشد .

به گزارش شاتا، داود شهرکی با بیان این مطلب، افزود: در سطح استان بیش از 46 هزار و 489 واحد صنفی در رسته های تولیدی، خدمات فنی-توزیعی، خدماتی درقالب 162 اتحادیه صنفی مشغول به فعالیت میباشند

وی بیان کرد: در 7 ماهه امسال جهت انتخاب اعضای هیات مدیره 15 اتحادیه صنفی در سطح استان ، انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه برابر تبصره یک ماده 22 قانون نظام صنفی، مدت مسئولیت اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌ های صنفی از تاریخ انتخاب چهارسال تمام می باشد و با انقضای هر دوره کمیسیون نظارت موظف به برگزاری انتخابات اتحادیه ها گردیده است و به استناد آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات هیأت مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی ( موضوع تبصره 3 ماده 22 قانون نظام صنفی )، انتخابات 15 اتحادیه در سطح استان ،که مهلت قانونی آنها در هفت ماهه اول سال 1399 به پایان رسیده است برگزار شد .

شهرکی ادامه داد : در این مدت با برگزاری انتخابات، اعضای هیات مدیره اتحادیه های تعمیرکاران لوازم برقی و فروشندگان گوشی تلفن همراه ، فناوران رایانه ، فروشندگان پوشاک ، حمل و نقل بار و مسافر و فروشندگان و تعمیرکاران ساعت و عینک در مرکز استان مشخص شدند .

وی تصریح کرد: در 7 ماهه امسال در شهرستان زهک اعضای هیات مدیره اتحادیه های مصالح فروشان، لوازم بهداشتی ساختمان و ابزار و یراق ، خواربارفروشان ، نانوایان، قنادان، کلوچه پزی و آرد فروشان ، خیاطان و عکاسان ، تعمیرکاران و کمپرسی داران و کیف و کفش و پوشاک و در شهرستان زابل اعضای هیات مدیره اتحادیه های فروشندگان پوشاک و فروشندگان کیف و کفش و در شهرستان کنارک اعضای هیات مدیره اتحادیه های فروشندگان لوازم خانگی و پوشاک و البسه و تعمیرگاه لوازم خانگی و اتومبیل ، انتخاب شدند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه عنوان کرد : در مدت 7 ماهه امسال تعداد 3 هزار و 207 پروانه کسب با ایجاد اشتغال 8 هزار و18 نفر صادر شده است .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: دراستان بالغ بر 46 هزار و 489 واحد صنفی در رسته های تولیدی،خدمات فنی-توزیعی،خدماتی درقالب 162 اتحادیه صنفی مشغول به فعالیت میباشند وآمار اشتغال ایجادشده دربخش اصناف 116 هزار و 222 میباشد که اطلاعات کلیه اصناف و سازمان های صنفی در سایت ایرانین اصناف ثبت شده است .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.994464079539
Query time: 2.2341205279032