1400/07/05  
 
شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۸ ۱۸۸
چچ
افزایش ۳۹ درصدی وصول حقوق دولتی معادن در استان سمنان

افزایش ۳۹ درصدی وصول حقوق دولتی معادن در استان سمنان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افزایش ۳۹ درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش شاتا، محمد فروهر در حاشیه جلسه شورای معادن استان که در استانداری برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: در حدود ۱۱۰ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان از ابتدای سالجاری تاکنون وصول گردیده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ، ۳۹ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در آبان ماه سالجاری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ، ۷۵ درصد رشد را نشان می دهد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به فعالیت حدود ۶۲۶ واحد معدنی در استان بیان کرد: این تعداد معدن با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۲۱ میلیون تن مواد معدنی در استان فعالیت می کنند که ذخیره قطعی این معادن در حدود ۵۸۶ میلیون تن می رسد.

فروهر با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این معادن، اضافه کرد: معادن استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۵ هزار نفر در استان فعالیت می کنند.

وی در ادامه بر لزوم حمایت خاص و تسهیل در امور فرآوری مستقر در معادن استان تاکید کرد و گفت: عدم رسوخ فناوری های پیشرفته در بحث استخراج و سرمایه گذاری در بخش فرآوری مواد معدنی یکی از مهمترین مشکلات این بخش می باشد که علی رغم اینکه وجود معادن استان از مزیت نسبی برخوردار می باشند تاکنون این مهم به مزیت رقابتی تبدیل نشده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.3818686803182
Query time: 1.6652865409851