1400/07/05  
 
شنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۶ ۷۹
چچ
نیاز به خرید انبوه و انباشت کالا در سیستان و بلوچستان نیست/ مردم نگران تامین کالاهای اساسی نباشند

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

نیاز به خرید انبوه و انباشت کالا در سیستان و بلوچستان نیست/ مردم نگران تامین کالاهای اساسی نباشند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: مردم استان نگران تامین کالاهای اساسی نباشند و نیاز به خرید انبوه و انباشت کالا نیست، زیرا این موضوع خود باعث تحریک و التهاب در بازار و کمبود می شود.

به گزارش شاتا، داود شهرکی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که با حضور معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری و مدیران و نمایندگان دستگاه های ذیربط در محل استانداری برگزار شد، افزود: در تامین روغن مشکلی نداریم و تقریبا" در بازار به صورت کامل موجود است و جای نگرانی وجود ندارد ، برنج در حال توزیع است و در تامین و توزیع شکر به تعادل رسیده ایم .

وی ادامه داد: در موضوع مرغ که در هفته های اخیر در بازار از نظر قیمت با چالش روبرو شده بود ، توزیع بسیار مناسبی از طریق مرغ تنظیم بازار با قیمت کیلویی 15 هزار تومان در سطح استان صورت پذیرفت و بالغ بر 4 هزار تن در سطح استان توزیع شده و کماکان نیز در حال توزیع می باشد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حال حاضر نیز قیمت مرغ کشتار روز متعادل شده و به پائین تر از 23 هزار تومان رسیده است و قیمت رو به کاهش است.

شهرکی در ادامه بیان کرد: با تصمیماتی که گرفته شده 2 کشتارگاه به چرخه تولید بازگشتند و برنامه ریزی لازم برای بازگشت کشتارگاه زابل نیز صورت پذیرفته و برخوردها و بازرسی ها نیز در این بخش جدی تر شده که با همراهی دستگاه های اجرایی از جمله جهاد کشاورزی، دامپزشکی و پشتیبانی امور دام و سایر دستگاه های عضو کارگروه تنظیم بازار، نظارت بر تامین خوراک مرغداری ها و تحویل مرغ تولیدی به کشتارگاه سیستماتیک شده است تا قیمت ها را براساس شرایط تعیین نمائیم .

وی خاطرنشان کرد : نوسانات در زمینه قیمت مرغ کشوری است و مقطعی بوده که این نوسانات معمولا" در ماه های پایانی سال بیشتر می شود که خوشبختانه با تصمیماتی که در سطح کشور اتخاذ گردید در سطح استان قیمت به تعادل رسیده است و جای هیچ نگرانی هم نیست .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد : در بخش آرد و نان هم با سهمیه ای که از وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به سهمیه استان اضافه نمود این سهمیه به تناسب به شهرستانهای استان تعلق گرفت .

شهرکی گفت : مدیریت اختصاص سهمیه آرد عشایری، روستایی و شهری را براساس تصویب در کارگروه تنظیم بازار استان، در اختیار فرمانداران گذاشته شده است تا کمبودی در این حوزه اتفاق نیفتد که در کنار این امر به صورت مستمر بخش نظارت در این حوزه وجود دارد که البته مهمترین اصل در حوزه ی تنظیم بازار، موضوع نظارت می باشد که همیشه ادامه و در دستور کار قرار دارد .

وی افزود : مردم استان نگران کالاهای اساسی نباشند و نیاز به خرید انبوه و انباشت کالا نیست که این موضوع خود باعث تحریک و التهاب در بازار و کمبود می شود .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در پایان بیان کرد : رعایت فاصله اجتماعی در هنگام خرید مورد تاکید است و رسانه ها و مردم شریف استان گزارشات تخلفات اقتصادی را از طریق ارتباط با سامانه 124 اعلام نمایند که در این زمینه وظیفه ما پاسخگویی است که در این ارتباط به شاکی نتیجه بررسی گزارش اعلام خواهد شد .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.9176913897196
Query time: 1.5729797681173