1400/07/05  
 
شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۵۱ ۲۱۰
چچ
انجام بیش از ۱۸۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی گرمسار در سه ماهه پاییز 99

انجام بیش از ۱۸۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی گرمسار در سه ماهه پاییز 99

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گرمسار از انجام بیش از ۱۸۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان در سه ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش شاتا، زهرا پازوکی با اعلام این خبر گفت: در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان و همچنین نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی تولیدی و خدماتی در سه ماه گذشته سال جاری ، ۱۸۲۳ فقره بازرسی دراین شهرستان انجام شده است.

وی افزود: در این مدت و با بازرسی های صورت گرفته، ۲۵۰ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش ریالی بالغ بر یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال با عناوین تخلف، گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت، قاچاق کالا، عدم صدور فاکتور و غیره تشکیل که جهت بررسی و صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان گرمسار تصریح کرد: طی این مدت ، تعداد ۱۴۸ مورد گزارش و شکایت مردمی به سامانه ستاد خبری شهرستان اعلام شده است که بیشترین آمار گزارشات دریافتی در این حوزه بترتیب مربوط به گرانفروشی، تقلب در کسب و احتکار میباشد.

زهرا پازوکی اضافه کرد: از مجموع شکایات دریافتی ، تعداد ۱۸۲ مورد شکایات مردمی توسط بازرسان این اداره بررسی که در روند بررسی شکایات برخی موارد منجر به مصالحه و جلب رضایت شده است.

وی خاطر نشان کرد: تمامی واحد های صنفی و فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای در شهرستان موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، عدم نصب قیمت ، عدم صدور فاکتور و امتناع از عرضه کالا و غیره را به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان گرمسار گزارش کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.4067460695903
Query time: 1.4262158075968