1400/07/03  
 
چهارشنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۰۵ ۱۳۶
چچ
تراز تجارت کشور رو به مثبت ‌شدن پیش می‌رود/ با افزایش صادرات غیر نفتی نیاز ارزی کشور تامین می شود

معاون وزیر صمت اعلام کرد:

تراز تجارت کشور رو به مثبت ‌شدن پیش می‌رود/ با افزایش صادرات غیر نفتی نیاز ارزی کشور تامین می شود

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون واردات کشور کمتر از صادرات است و اگر در همین مسیر توسعه واحدهای تولیدی پیش برویم تراز تجارت کشور رو به مثبت شدن پیش می‌رود.

به گزارش شاتا، عباس قبادی در جریان بهره‌برداری پنج واحد صنعتی راکد و تولیدی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: اکنون صادرات کالاهای غیرنفتی کشور حدود ۴۰ تا ۴۵ میلیارد دلار در سال است و اگر بتوانیم آن را به ۵۰ میلیارد دلار برسانیم برای تامین ارز دیگر نیاز به فروش نفت نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم تحریم ها اختلال در تامین ارز کشور بود، گفت: با اتخاذ راهبرد توسعه تولید و همچنین راه اندازی مجدد واحدهای راکد، تحریم‌های دشمن شکست خورد و امروز تراز تجارت کشور به سمت مثبت شدن پیش می رود و با تامین ارز از طریق صادرات کالاهای غیرنفتی، کشور حتی بدون فروش نفت اداره می شود.

قبادی با بیان اینکه توسعه تولید در کشور تولید قدرت می کند، گفت: در ایام دهه فجر در استان کرمانشاه ۸۳ پروژه راکد و توسعه ای با اعتبار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی هزار و ۵۰۰ نفر به بهره برداری رسید و این یعنی اینکه ما شاهد یک تحول اقتصادی در شرایط تحریم ها هستیم.

وی با اشاره به توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته بندی کارتن غرب کرمانشاه گفت: این شرکت در اوج فعالیت و تولید خود قرار دارد و می تواند تمام نیازهای منطقه و کشورهای همسایه را پاسخ بدهد.

قبادی با اشاره به افتتاح پنج واحد تولیدی راکد و توسعه ای در استان کرمانشاه نیز گفت: اکثر این واحدها در راستای تامین نیاز داخلی و توسعه صادرات به بهره برداری رسیده است و سمت و سوی کشور نیز همین توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی است.

گفتنی است؛ پنج طرح صنعتی با اشتغالزایی ۳۰۰ نفر امروز با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن، تجارت و مسوولان استانی در شهرک‌های صنعتی بیستون و فرامان کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

راه اندازی مجدد شرکت فرآورده‌های شیمیایی تامین باختر کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه با هزار میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی ۸۰ نفر، افتتاح طرح توسعه شرکت صنایع چاپ و بسته بندی کرمانشاه (کارتن غرب) با اعتبار ۹ میلیون یورو و اشتغالزایی ۱۱۰ نفر، همچنین راه اندازی دوباره شرکت راکد «بومان» با اشتغال زایی حدود ۲۰ نفر که ورق های پلیمر ساختمانی تولید می کند و بهره برداری از خط تولید شرکت «آرکا تجارت» با اشتغالزایی ۳۰ نفر و شرکت مارپیچ باختر از جمله طرح‌هایی بود که امروز توسط معاون داخلی بازرگانی وزارت صمت افتتاح و به بهره برداری رسید.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 1.9470586776733
Query time: 1.2392279307048