1400/08/03  
 
یکشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۲۰ ۲۱۹
چچ
تکمیل زنجیره تولید فرش در کردستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اعلام کرد :

تکمیل زنجیره تولید فرش در کردستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: حوزه فرش دستباف طی سال‌های اخیر تغییرات بسیاری داشته به طوری که زنجیره تولید فرش در استان تکمیل شده است.

به گزارش شاتا،محمد دره وزمی افزود: حمایت دولت می‌تواند در توسعه صنعت فرش تاثیر بسیاری داشته باشد و با پرداخت تسهیلات کم‌ بهره از کسانی که به این حوزه ورود کرده می‌توان صنعت فرش دستباف کردستان را متحول کرد.

دره وزمی تصریح کرد: سال گذشته در بحث اشتغال پایدار روستایی در کردستان 8 میلیارد و 500 میلیون تومان به فرش بافان پرداخت شد و توانست تا حدودی این صنعت را توسعه دهد اما باز هم این میزان کافی نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: بیمه فرشبافان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای توسعه فرشبافی است چرا که موجب امیدآفرینی در میان آنان می شود و بدون دغدغه تنها به دنبال هنرآفرینی باشند.

دره‌وزمی اظهار کرد: در صنعتی مانند پتروشیمی برای ایجاد هر شغل نیاز به یک میلیون دلار اعتبار است و این در حالی است که با پرداخت 10 میلیون تومان به هر فرشباف می‌توان یک شغل ایجاد کرد.

وی افزود: فرش کردستان امروز با برندسازی که صورت گرفته در سطح جهانی شناخته شده است و این مسئله می‌تواند در توسعه صنعت فرش استان بسیار تاثیرگذار باشد.

دره ‌وزمی یادآور شد: عدم صادرات فرش دستباف کردستان به خارج از کشور یکی از حلقه‌های مفقوده این صنعت است که همین امر باعث شده این صنعت آنگونه که باید ارزش افزوده ایجاد نکند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6433172225952
Query time: 1.8960188229879