1400/07/05  
 
چهارشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۵۷ ۲۹
چچ
کشف ۱۱۰۰ مورد تخلف صنفی در گرمسار/ نظارت بر بازار تشدید شد

کشف ۱۱۰۰ مورد تخلف صنفی در گرمسار/ نظارت بر بازار تشدید شد

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت گرمسار بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۱۰۱ مورد تخلف صنفی در شهرستان کشف‌شده است، گفت: کنترل و پایش بازار شب عید در دستور کار است.

به گزارش شاتا، زهرا پازوکی ، درباره اقلام اساسی و همچنین تخلفات صنفی این حوزه با اشاره به اینکه در ۱۱ ماه گذشته شش هزار و ۱۰۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی مختلف در شهرهای تابعه گرمسار انجام شد، اظهار داشت: در این بازرسی‌ها ۸۶۸ پرونده صنفی با یک هزار و ۱۰۱ مورد تخلف تشکیل و ثبت‌شده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این تخلفات پنج میلیارد و ۱۶۶ میلیون و ۵۶۵ هزار ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این مدت ۵۴۵ مورد شکایت مردمی نیز به ستاد خبری این سازمان گزارش‌شده است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت گرمسار با تأکید بر اینکه در این مدت ۱۷۲ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی گرمسار، آرادان و ایوانکی انجام شد، خاطرنشان کرد: ۱۷ پرونده تخلف به ارزش یک هزار و ۵۰۷ میلیارد و ۵۳۴ میلیون ریال در این راستا تشکیل‌شده است.

پازوکی با اشاره به اینکه از مجموع این آمار ۲۵ پرونده در قالب ۱۵۳ مورد بازرسی در حوزه قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه بوده است، بیان کرد: ارزش ریالی این پرونده‌ها دو هزار و ۴۸۰ میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال بود همچنین سوخت، وکیوم باتوم، مرغداری، نانوایی و واحد تولیدی نمک ازجمله واحدهای متخلف پیرامون قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه بودند.

وی بابیان اینکه در شش ماه اخیر ۵۳۰ تن اقلام اساسی تنظیم بازار جذب و توزیع‌شده، ابراز داشت: این اقلام شامل برنج، مرغ منجمد، شکر و روغن بود، یادآور شد: برای روزهای پایانی سال نیز ۳۵ تن برنج و ۸۳ تن روغن و همچنین سهمیه گوشت قرمز منجمد در نظر گرفته‌شده که پس از جذب توزیع خواهد شد.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت گرمسار با بیان اینکه طی چند روز گذشته با رایزنی‌های و مساعدت سازمان صمت استان سمنان ۱۰ تن روغن مازاد بر سهمیه شهرستان نیز جذب و توزیع‌شده است، ابراز داشت: کنترل و پایش بازار شب عید از نیمه بهمن‌ماه آغازشده و تا فروردین‌ماه ادامه دارد.

پازوکی از برخورد جدی با متخلفان صنفی در آستانه نوروز خبر داد و گفت: برپایی چادر برای دریافت شکایات مردمی، بازرسی نوبه‌ای از سطح بازار به‌صورت روزانه و برنامه‌ریزی برای اجرای ۱۶ مورد گشت مشترک با دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای هم‌افزایی و حصول نتایج مطلوب در این راستا ازجمله برنامه‌های مهم این سازمان در آستانه نوروز است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.2671421368917
Query time: 2.3554237683614