1400/08/04  
 
سه شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۲۴ ۳۱۰
چچ
احصاء 380 محدوده بلوکه ‌شده توسط سازمان صمت استان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه:

احصاء 380 محدوده بلوکه ‌شده توسط سازمان صمت استان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: 380 محدوده بلوکه ‌شده معدنی آماده آزادسازی و 90 محدوده معدنی دیگر نیز آماده برای برگزاری مزایده می‌باشد.

به گزارش شاتا، مهندس دارابی گفت: از ابتدای سال تا کنون یک فقره مزایده معدنی در استان برگزارشده و آماده برگزاری دومین مزایده معدنی به تعداد 90 محدوده معدنی از طریق مزایده عمومی هستیم. ضمناً 380 محدوده بلوکه‌شده توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی این سازمان احصاء و به منظور آزادسازی به وزارت متبوع منعکس‌شده است.

دبیر شورای معادن استان از 8 عنوان دستور کار در آخرین شورای معادن استان خبر داد و افزود: از مهم‌ترین این مصوبات استفاده از ظرفیت تفویض اختیارات شورای معادن استان که مقرر شد؛ برخی از بهره‌برداران که فعالیت آن‌ها خارج از ید متوقف‌ شده تخفیفات حقوق دولتی در بازه زمانی مذکور برای آن‌ها اعمال شود.

دارابی بابیان مطلب فوق افزود: همچنین برای انجام پروژه‌های بزرگ اقتصادی اعم از گردش گری و کشاورزی در برخی از محدوده‌های معدنی متعلق به این سازمان و به منظور مساعدت با ایجاد ‌ اشتغال، اقدام به اصلاح و تعدیل این محدوده‌ها داشته‌ایم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی معادن کشور، مجوز برداشت به گروه‌های 1 و 2 معادن از قبیل شن و ماسه، مخلوط کوهی و ... داده نمی‌شود و متقاضیان می‌بایستی برای تأمین مصالح موردنیاز خود به معادن فعال تا شعاع 25 کیلومتری مراجعه می‌کردند که بر اساس تفویض اختیاراتی که به شورای معادن استان داده‌شده، اگر پروژه‌ عمرانی بااهمیت تشخیص داده شد، سازمان صمت امکان صدور مجوز برداشت موقت با تائید شورای معادن را دارد.

جلسه شورای معادن استان روز گذشته،25 اسفندماه سال جاری، با حضور جناب آقای مهندس بازوند؛ استاندار کرمانشاه، جناب آقای مهندس سالاری؛ معاون عمرانی استانداری کرمانشاه، جناب آقای مهندس دارابی؛ رییس سازمان صمت استان کرمانشاه و بقیه اعضای این کارگروه در سالن جلسات تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.082631270091
Query time: 7.4516191482544