1400/06/29  
 
سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰ ۱۸۲
چچ
توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه با همکاری دستگاه‌های اجرایی

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان خبر داد:

توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه با همکاری دستگاه‌های اجرایی

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان ضمن اعلام خبر تامین و توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم در سطح استان، از توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه و مانع زدایی در بخش مراودات تجاری استان با همکاری دستگاه‌های اجرایی متولی خبر داد.

به گزارش شاتا، داود شهرکی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان سیستان و بلوچستان گفت: تامین و توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم در سطح استان با همکاری دستگاه اجرایی، نظارتی و بخش‌های خصوصی مرتبط در ایام پایانی سال گذشته و عید نوروز امسال انجام پذیرفت و این همکاری کماکان ادامه دارد .

رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان ادامه داد : با پیگیری هایی که درحال انجام هست به دنبال افزایش سرانه کالاهای تنظیم بازار مورد نیاز مردم استان هستیم .

شهرکی در ادامه خاطرنشان کرد : در ارتباط با توسعه تجارت خارجی با کشورهای همسایه اقداماتی خوب انجام شد و مشکل حادی در حوزه تجارت خارجی نداریم و می‌توانیم مباحث مربوط به واردات و صادرات در منطقه و تراز تجاری را با این مصوبه دنبال کنیم.

در ادامه زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت راه‌اندازی ایکس‌ری در مرزهای استان گفت: مهمترین مرزها میلک بوده که ۲ سال است به طور مشخص پیگیر ایکس‌ری و نصب آن در این مرز هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بحث قرارداد ساخت پل دوم بر روی رودخانه هیرمند در میلک امضا شد و من خواهش دارم قبل از اینکه تغییرات ایجاد و کار تحت شعاع قرار گیرد و با وجود اینکه این موضوع در ابعاد ملی اجرا می‌شود در رابطه با اجرای این پل که درخواست سیستان و بلوچستان بوده و برای سهولت ترددهاست پیگیری لازم انجام شود.

زنگنه با بیان اینکه مرز گمشاد در شمال سیستان و بلوچستان در کارگروه ویژه مرزها مصوب شده و باید وزارت خارجه حضور فعال داشته و با طرف افغانستانی مذاکره و تاییدیه آن را بگیرید افزود: در ارتباط با کشور پاکستان و توافقاتی که با آنان کردیم به جاهای خوبی رسیدیم اما یک توافق در ریمدان با آنان شد که افتتاح پیشین بود و قرار شد ۲ ماه این کار انجام شود اما هم‌اینک این اتفاق نیفتاده است.

وی تاکید کرد: علی رغم رکود در بسیاری از حوزه‌ها، در در ارتباط با موضوع سرمایه‌گذاری و تسهیلات رشد داشتیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در مورد تنظیم بازار تلاش و کار خوبی در استان انجام شده و تقریبا مشکلی وجود ندارد و در مورد مرغ به توافق با خراسان‌جنوبی رسیده‌ایم و در تامین آن مشکلی نداریم.

فداحسین مالکی نیز در این نشست گفت: نمایندگان دوره یازدهم مجلس با انجام اقدامات تخصصی مجلس را از حالت سنتی گذشته که نمایندگان تنها قانون‌گذار بودند خارج و آن را احیا کردند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته همه بر این باور بودند که مجلس قانون‌گذار بوده اما مهم‌ترین وظیفه آن نظارت است، افزود: مهمترین اقدام در مجلس در جهت اینکه افزایش ابزار نظارت بوده و مهمترین عضو این زمینه فراکسیون مرزنشینان است.

وی با اشاره به اینکه نخستین کاری که ما کردیم این بود که قوانین زائد و دست و پا گیر مدیران اجرایی و دولت احصا شود خاطرنشان کرد: تمام هم و غم ما رفع موانع بوده چون اگر موانع وجود داشته باشد نوعی خودتحریمی است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.3671318689982
Query time: 2.2365608215332