1400/07/05  
 
یکشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۱ ۱۰۴
چچ
رشد ۴۸ درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان سمنان در سال 99

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان اعلام کرد:

رشد ۴۸ درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان سمنان در سال 99

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به رشد ۴۸ درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان در سال گذشته، گفت: در سال 99 درحدود ۲۰۸ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است.

به گزارش شاتا، محمد فروهر در جلسه بررسی مشکلات معادن استان سمنان با اعلام خبر رشد ۴۸ درصدی وصول حقوق دولتی معادن این استان گفت: در سال گذشته درحدود ۲۰۸ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۸ ، ۴۸ درصد افزایش داشته است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان افزود: در اسفند ماه ۹۹ ، مبلغی در حدود ۲۸ میلیارد ریال از معادن استان ، حقوق دولتی وصول شده است که در مقایسه با اسفند ماه سال ۹۸ ، ۳۴ درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره به فعالیت حدود ۶۳۰ واحد معدنی در استان خاطرنشان کرد: این تعداد معدن با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۲۱میلیون تن مواد معدنی در استان فعالیت می کنند که ذخیره قطعی این معادن در حدود ۶۰۷ میلیون تن می رسد.

فروهر با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این معادن تصریح کرد: معادن استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از ۵هزار نفر در استان فعالیت می کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: ۴۲ نوع مواد معدنی مانند گچ، سلستین، سنگ آهک، مس، آهن و منگنز در استان سمنان وجود دارد که بهره‌برداری از این معادن انجام می‌شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.322557926178
Query time: 3.5155916213989