1400/07/05  
 
یکشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۷ ۱۰۲
چچ
ثبت پنج هزار و ۹۱۲ مورد تخلف صنفی طی یکسال گذشته در استان سمنان

معاون نظارت ، بازرسی سازمان صمت استان سمنان اعلام کرد :

ثبت پنج هزار و ۹۱۲ مورد تخلف صنفی طی یکسال گذشته در استان سمنان

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از ثبت پنج هزار و ۹۱۲ مورد تخلف صنفی طی یکسال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش شاتا، مهدی یحیایی تعداد تخلف صنفی ثبت شده استان سمنان در یکسال گذشته را پنج هزار و 912 مورد عنوان کرد و گفت: این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور و عرضه ، فروش و نگهداری کالای قاچاق و غیره می باشد که طی انجام بیش از ۶۲ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان ثبت و ضبط شده است.

معاون نظارت ، بازرسی سازمان صمت استان سمنان افزود: این بازرسی ها به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان سمنان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در قالب طرح های مختلف صورت گرفته است.

وی اذعان داشت : در این بازرسی ها تعداد پنج هزار و ۱۳۵ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۳ هزار و ۴۲۰ میلیارد و ۹۲۰ میلیون و ۴۱۰ هزار ریال تشکیل و جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

یحیایی اظهار کرد: در این مدت تعداد سه هزار و ۴۵۶ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده است که با پیگیری بازرسان و کارشناسان نظارت و بازرسی سازمان ، ۹۷ درصد شکایات رسیدگی و منجر به نتیجه شده است.

معاون نظارت ، بازرسی سازمان صمت استان سمنان گفت: در بازه زمانی مورد اشاره هزار و ۲۴۷ مورد گشت بازرسی مشترک با همکاری اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها، ادارات کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان استاندارد، ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مراجع مرتبط نیز انجام شده که از این تعداد، هزار و ۳۱۸ مورد پرونده تخلف تشکیل و به مراجع تعزیراتی ارسال شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.0238059361776
Query time: 2.2865877151489