1400/03/28  
 
چهارشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۷:۵۰ ۲۲۲
چچ
تامین بودجه در سال 1400 برای گروه های مختلف شغلی که از معافیت هایی در حق بیمه برخوردار بودند

تامین بودجه در سال 1400 برای گروه های مختلف شغلی که از معافیت هایی در حق بیمه برخوردار بودند

بند «و» در تبصره «۲» لایحه بودجه ۱۴۰۰ مانند لایحه بودجه سال قبل به پرداخت بدهی‌های دولت اختصاص دارد که در این میان برای سازمان تامین اجتماعی نیز اعتباری در نظر گرفته شده است.

به گزارش شاتا به نقل از مرکز ملی فرش ایران، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مصاحبه با سیما نیوز – خبرگزاری صدا و سیما، از تامین بودجه در سال 1400 برای گروه های مختلف شغلی از جمله بافندگان فرش که از معافیت هایی در حق بیمه برخوردار بودند خبر داد.
وی گفت: برای گروه های مختلف شغلی مثل جامعه بافندگان فرش دستباف، زنبورداران و سایر اقشار که از معافیت هایی در حق بیمه برخوردار بودند ، در بند ( و ) تبصره 2 قانون بودجه در جزء دیگری غیر از 89 هزار میلیارد تومان منابع که برای سازمان تامین اجتماعی تامین اعتبار شده و مابقی ردیف تا سقف تا 150 هزار میلیارد تومان معین شده تا به این بخش هم کمک جدی شود. شریعتمداری تاکید کرد: در سال 1400 با این اقدام، معوقاتی که دولت در این زمینه دارد با توجه به تامین اعتبار ما به تفاوت 89 هزار میلیارد تومان تا 150 هزار میلیارد تومان برطرف خواهد شد تا هیچ کس در نوبت و پشت نوبت دریافت استفاده از این نوع خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی قرار نگیرد و بیمه افراد بدون وقفه استمرار یابد.
وی بیان کرد: در سال گذشته شش هزار میلیارد تومان منابع از طریق تسهیل گر ما یعنی طریق جهاد دانشگاهی در امر توانمندسازی خانوار به خصوص بانوان سرپرست خانوار در اختیار 9 استان قرار گرفت تا نسبت به توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار کمک شود .
وی گفت: این اقدام در سال 1400 برای تمامی استان ها با تامین اعتباری که انجام گرفته است تسری خواهد یافت .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.3941106796265
Query time: 2.5871934890747