1400/05/11  
 
جمعه, ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱ ۱۰۵
چچ
صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری از گمرکات استان کرمانشاه/ لزوم تسریع در عملیات اجرایی طرح جامع مرز رسمی پرویز خان

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه تاکید کرد:

صادرات ۲.۴ میلیارد دلاری از گمرکات استان کرمانشاه/ لزوم تسریع در عملیات اجرایی طرح جامع مرز رسمی پرویز خان

رئیس سازمان سمت استان کرمانشاه با ابراز امیدواری نسبت به رفع هرچه بیشتر موانع صادرات، میزان صادرات از گمرکات این استان در سال گذشته را ۲.۴میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۸، از لحاظ وزنی 8 درصد و از لحاظ ارزی 13 درصد افزایش داشته است.

به ‌گزارش شاتا، محسن دارابی در اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان با بیان این مطلب که توسعه مرز رسمی پرویز خان از عمده وظایف کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی است، گفت: طرح توسعه جامع مرز رسمی پرویزخان 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، باید عملیات اجرایی آن تسریع یابد .
رئیس سازمان سمت استان کرمانشاه در ادامه مطلب فوق، افزود: علی‌رغم شیوع ویروس منحوس کرونا و تاثیر آن بر روی صادرات کشور؛ مرزهای تجاری استان حتی یک روز هم تعطیلی نداشته و با قوت به امر تجارت پرداخته اند.
دبیرکارگروه توسعه صادرات استان در ادامه تاکید کرد:صادرات از گمرکات استان در سال 99 ، حدود ۲.۴ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال 98 از لحاظ وزنی 8 درصد و از لحاظ ارزی 13 درصد افزایش داشته است و این نویدبخش توسعه در استان می‌باشد.
دارابی در پایان یادآور شد: امیدواریم امسال با توجه به نام‌گذاری سال جاری بتوانیم منویات مقام‌معظم رهبری مدظله‌العالی در امر صادرات را بکار ببریم و بتوانیم موانع پیش روی صادرات را برداریم و مبادلات تجاری را بهبود ببخشیم.
اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان با حضور دکتر باباخانی؛ سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، مهندس دارابی؛ رئیس سازمان صمت استان و بقیه اعضای این کارگروه در سالن جلسات شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.0940759976705
Query time: 1.4263693491618