1400/03/28  
 
شنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۴۳ ۹۲
چچ
انجام 704 هزار بازرسی در طرح نظارتی نوروز 1400/ تداوم نظارت بی وقفه بر بازار در ماه رمضان

معاون وزیر صمت اعلام کرد ؛

انجام 704 هزار بازرسی در طرح نظارتی نوروز 1400/ تداوم نظارت بی وقفه بر بازار در ماه رمضان

معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن ارائه گزارش مختصری از اجرای طرح نظارتی نوروز امسال ، میزان بازرسیهای انجام شده در بازه زمانی پانزدهم بهمن ماه 1399 تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری را بیش از 700 هزار مورد اعلام کرد.

به گزارش شاتا، عباس تابش با بیان این مطلب افزود : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای تدابیر متخذه و سیاستها حوزه نظارت و بازرسی، طرح نظارتی ویژه نوروز 1400 به روال سالهای گذشته در سراسر کشور به اجرا درآمد.

وی، آرامش و ثبات بیشتر دربازار، جلوگیری از هرگونه گرانفروشی و کم‌فروشی در عرضه کالاها و ارائه خدمات، نا امن سازی فضا برای متخلفین و سودجویان را از جمله ویژگی های طرح نظارتی ویژه نوروز امسال عنوان کرد.

رییس سازمان حمایت در ادامه، به بیان بخشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام ‌شده سازمان جهت اجرای بهینه طرح مذکور پرداخت و اظهار داشت : سازمان حمایت در راستای ایفای وظایف قانونی خود در ایام موصوف با مشارکت موثر در جلسات کارگروه تنظیم بازار و ارائه نظرات و پیشنهادات و راهکارها با نگاه پیشگیرانه مبتنی بر رفع موانع تنظیم مطلوب بازار اقلام اولویت دار و روان سازی عرضه ، توام با تامین متناسب با نیاز بازار مصرف توسط دستگاههای ذیربط اهتمام داشته و تمام موارد را پیگیری کرده است.

به گفته تابش؛ همکاری و هماهنگیهای صورت گرفته درخصوص تامین و نظارت بر توزیع اقلامی نظیر گوشت مرغ، میوه تنظیم بازار، شکر و تخم مرغ با قیمت تعادلی برای ساماندهی بازار مصرف توام با مراقبت از بازار سایر اقلام پرمصرف نظیر پوشاک ، کیف و کفش ، شیرینی و شکلات و رصد و پایش خدمات مرتبط از جمله خدمات قالیشویی و خشکشویی را می توان از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این ایام برشمرد.

رییس سازمان حمایت در ادامه ،آخرین آمارهای دریافتی مربوط به بازرسی‌های این ایام را اعلام کرد و گفت: طبق جمع بندی عملکرد بازرسی سازمانهای صمت استانها در طول برگزاری طرح مذکور ، مجموعاً تعداد 704 هزار و 234 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی ، توزیعی و خدماتی انجام شده است.

تابش گفت: این بازرسیها ، منجر به تنظیم 60 هزار و 698 فقره پرونده تخلف در خصوص 79 هزار و 160 تخلف احرازی جمعاً به ارزش 6547 میلیارد ریال شده است.

وی افزود: ضمناً ، از مجموع بازرسیهای انجام شده ، گروه اقلام پروتئینی شامل گوشت قرمز ، گوشت مرغ، ماهی و تخم مرغ با 89831 مورد ، نان با 56204 مورد و روغن نباتی با 33207 مورد بیشترین بازرسیها را به خود اختصاص داده اند.

رییس سازمان حمایت با اشاره به ضرورت استمرار و تقویت روند بازرسی‌ها در هفته‌های اخیر، خاطر نشان کرد :جمع بندی اقدامات صورت گرفته موید تمرکز عمده فعالیتهای بازرسی و نظارت در خصوص کالا و خدمات اولویت دار بوده به طوری که بیش از 70 درصد از بازرسیها معطوف به این بخش بوده است.

معاون وزیر صمت تاکید کرد : به دلیل قرابت ایام ماه مبارک رمضان با نوروز سال جاری ، طرح نظارتی مذکور طبق پیش بینی های انجام شده و اتخاذ تدابیر همه جانبه و کنترل و نظارت مستمر بر عرصه های فعالیت اقتصادی به ویژه در حوزه تنظیم بازار کالاهای اساسی از جمله گوشت مرغ، روغن، شکر و... تا پایان این ماه تداوم دارد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 6.23672803243
Query time: 5.4892393747965